Законопроект про місцевий референдум пропонують удосконалити

10 жовтня в Чернігові відбулася прес-конференція за підсумками проекту “Реформа інституту місцевого референдуму: участь громадян в урядуванні”

10 жовтня в Чернігові відбулася прес-конференція за підсумками проекту “Реформа інституту місцевого референдуму: участь громадян в урядуванні”. Проект здійснювали Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень спільно з Лабораторією законодавчих ініціатив за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”, “Pact Inc.” і Фонду Східна Європа.

За словами Євгенія Романенка, керівника проекту, головною ідеєю коаліційної співпраці громадських організацій із 8 областей України стало поєднання експертного потенціалу регіонів для напрацювання рекомендацій до законопроекту “Про місцевий референдум” (№7082), який парламент ухвалив у першому читанні 19 квітня 2011 року. Насамперед зусилля представників громадськості та зацікавлених органів місцевої влади було спрямовано на включення в документ положень, які б розширили можливості впливу громадян на вирішення питань місцевого значення. “Аналітичний етап – усебічний аналіз законопроекту, проведення фокус-груп, експертних опитувань і тематичних “круглих столів” – дозволив напрацювати комплекс узгоджених рекомендацій, які формалізовано як в окремих аналітичних звітах, так і у вигляді зведених рекомендацій до проекту закону. Всі напрацьовані аналітичні матеріали було розміщено в регіональних ЗМІ”, – розповів Євгеній Романенко.

Не менш важливою складовою проекту стало проведення широкої просвітницької кампанії на місцевому рівні задля популяризації місцевого референдуму як ефективного інструменту прямої демократії. За словами Геннадія Максака, керівника Поліського фонду, найбільш резонансним заходом став проведений наприкінці липня мініреферендум у Чернігові. “Саме після нашого заходу низка політичних сил почали активно артикулювати тематику місцевих референдумів та акцентувати на них увагу при складанні передвиборчих програм”, – сказав він.

Але фінальний і найголовніший етап проекту – імплементація напрацьованих рекомендацій – іще попереду. На цьому наголосив Олександр Заславський, експерт Лабораторії законодавчих ініціатив, яка є координатором коаліції та забезпечує комунікацію з Верховною Радою. “У Комітеті з державного будівництва та місцевого самоврядування, як з об’єктивних, так і з політичних причин ще не відбулося жодного засідання утвореної робочої групи з цього питання. Це означає, що законопроект автоматично включено до порядку денного наступної сесії вже нової Верховної Ради як такий, що пройшов перше читання. Відповідно доопрацьовувати його буде Комітет у новому складі. І ми будемо лобіювати пропозиції громадських експертів уже після затвердження нового складу Комітету”, – зазначив фахівець.

Контакти:
Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень
(0462) 66 11 27
info@pfirs.org

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: