Законодавці не врахували пропозицій громадськості в законопроектах, присвячених ЖКГ

Експерти стверджують, що законопроекти №8391 про зміни до закону про житлово-комунальні послуги і №8474 про зміни до закону про ОСББ замість стати каталізатором прогресивних змін у житлово-комунальній сфері викликали обурення та протести громадськості

Законопроекти №8391 про зміни до закону про житлово-комунальні послуги і №8474 про зміни до закону про ОСББ замість стати каталізатором прогресивних змін у житлово-комунальній сфері викликали обурення та протести громадськості. Про це заявили учасники загальноукраїнської конференції “Громадські законодавчі ініціативи в реформуванні системи управління житлом”, яка відбулася 13 березня в Києві. Захід провели Спілка власників житла України (Київ) і Центр досліджень місцевого самоврядування (Львів) за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Експерти попереджають про загрози новоприйнятого законодавства про ОСББ й закликають об’єднати зусилля громадськості для відстоювання розвитку ОСББ як інституту ефективного власника.

Володимир Бригілевич, голова Центру досліджень місцевого самоврядування, зазначив, що за результатами проекту “Громадські ініціативи в реформуванні житлово-комунального господарства” експертна група підготувала низку поправок до законопроекту №8474, а також до відкладеного проекту Житлового кодексу. Проте в підсумку лише незначну кількість їх було враховано, натомість більшість важливих поправок, які б могли реально вплинути на розвиток об’єднань, відхилено. Аналогічна ситуація, за словами експерта, трапилась і з поправками інших громадських організацій та активістів: у кінцевому тексті законопроектів цих пропозицій не було відображено.

Учасники заходу наголосили, що законопроект №8391 фактично створює підґрунтя для появи приватних управляючих компаній на ринку, передбачає фінансування комунальних ЖЕКів, звужує можливості ОСББ у сфері управління будинком, а також надає органам місцевого самоврядування дуже широкі повноваження щодо призначення управителя житлового будинку у випадку нестворення в ньому впродовж визначеного терміну ОСББ.

Одним з ефективних способів управляти будинком у сучасних законодавчих реаліях України експерти назвали створення Асоціацій ОСББ. Запорукою успіху Асоціацій як форми управління й обслуговування будинків є можливість накопичити значно більше коштів на обслуговування й ремонт будинку, достатньо прозорий механізм накопичення й розподілу коштів, а також зацікавленість учасників Асоціацій в ефективному управлінні.

Учасники домовилися спільно реагувати на будь-які нові загрозливі пропозиції щодо ОСББ, а також вирішили активно брати участь у розробці поправок до щойно прийнятих законопроектів №8391 і №8474 і домагатися їх розгляду та прийняття.

Центр досліджень місцевого самоврядування
Ольга Щодра
(032) 235 68 48
centredms@gmail.com

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: