Заходи міжнародної ініціативи “Партнерство Відкритий Уряд” Україна виконала на 55%

Через рік після приєднання України до міжнародної ініціативи “Партнерство Відкритий Уряд” рівень її імплементації становить 55%

Через рік після приєднання України до міжнародної ініціативи “Партнерство Відкритий Уряд” (Open Government Partnership) рівень її імплементації становить 55%, що є непоганим показником. Про це 19 липня на прес-конференції в Києві розповіли представники моніторингової коаліції з дев’ятьох громадських організацій, діяльність якої координує “Transparency International Україна” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами експертів, хоча деякі з запланованих заходів так і лишилися нереалізованими, адже всі терміни збігли, більшість розпочато й виконується. Наразі повністю виконано два з них – ухвалення закону “Про благодійну діяльність та благодійні організації” (набув чинності 3 лютого 2013 року) та опрацювання МЗС закордонного досвіду взаємодії державних органів з інститутами громадянського суспільства.

Рівень виконання заходів по напрямах такий: залучення громадянського суспільства до державної політики – 55%; забезпечення доступу до публічної інформації – 38%; запобігання та протидія корупції – 64%; сприяння ефективному управлінню через удосконалення адміністративних послуг – 55%; упровадження технологій електронного врядування – 66%.

Олексій Хмара, виконавчий директор “Transparency International Україна”, наголошує: “Показник у 55% є досить позитивним, адже План дій розраховано на два роки. Враховуючи, що за перший рік виконано половину з запланованого, маємо надію, що наступного року План буде виконано повністю й уряд України стане значно відкритішим, ніж він є тепер”.

Формат ініціативи передбачає, що держава бере на себе чіткі зобов’язання по зазначених пріоритетах. Уряд раз на рік оцінює успішність імплементації ініціативи, громадськість готує альтернативний звіт. Обидва звіти щороку презентують на глобальному рівні, де вирішується доля ініціативи у кожній країні. Цьогорічні звіти буде представлено в Лондоні восени.

Інфографіка 1

Інфографіка 2

Повні результати дослідження

Контакти:
“Transparency International Україна”
Ольга Тимченко
050 352 96 18
(044) 360 52 42
tymchenko@ti-ukraine.org

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: