Захист прав та інтересів в європейському суспільстві та Україні: рівні чи різні можливості?

Механізми захисту прав та інтересів в європейському суспільстві обговорювали учасники круглого столу "Правозахист  в  європейському  суспільстві", що проводився 19 травня 2009 р. для посадових осіб місцевого самоврядування Чернігівщини. Захід було організовано Сіверським інститутом  регіональних досліджень, Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, Центром європейської інформації Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка, що діє за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

Механізми захисту прав та інтересів в європейському суспільстві обговорювали учасники круглого столу “Правозахист  в  європейському  суспільстві”, що проводився 19 травня 2009 р. для посадових осіб місцевого самоврядування Чернігівщини. Захід було організовано Сіверським інститутом  регіональних досліджень, Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, Центром європейської інформації Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка, що діє за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Одним з найактивніших учасників круглого столу був директор Бюро інформації Ради Європи в Україні Олександр Павліченко, який розповів присутнім на заході про діяльність Ради Європи з захисту прав людини. Пан Павліченко зазначив, що: “Нашим завданням є надати інформацію про те, де і як можна захистити свої інтереси, підтягати стандарти національного судочинства до стандартів Європейського Суду з прав людини”.За його словами Рада Європи є тим інститутом міжнародного впливу, який дозволяє втримати державу від необачних кроків, через спостерігачів вказує нам на помилки і допомагає знайти шляхи їх вирішенняПро проблеми в галузі захисту прав людини розповів  начальник відділу інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради Олександр Соломаха. На його думку, в Україні не вироблені традиції правозахисту, а населенню притаманний правовий нігілізм, який можна пояснити тим, що захист своїх прав вимагає від людини багато часу, сил і грошей.

Про незадовільну правову обізнаність громадян говорив і виконавчий директор Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Віктор Тарасов. “У нас майже відсутня зрозуміла державна політика  у сфері захисту прав людини”, — зазначив він під час доповіді про загальний стан дотримання прав людини в Україні.

Учасники зустрічі зійшлися на думці, що багато в чому наша правозахисна система не досягає рівня міжнародних стандартів, але ніщо не заважає як громадянам так і посадовцям бути людяними та справедливими у своїх вчинках.

 

****

Громадська організація “Сіверський інститут регіональних досліджень”

 Поштова адреса: м. Чернігів, пр-т Миру, 43, ЦППК. 14000 Тел.: (+380  462)  67-50-21, 77-43-12 Електронні адреси: E-пошта: siverian@gmail.com

Сайт організації: www.siver.uct.ua

 

Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження” має на меті підвищення якості та ефективності державної політики європейської та євроатлантичної інтеграції України та формування суспільного запиту на європеїзацію України через ініціювання, фінансову, експертну та організаційну підтримку громадських ініціатив задля перетворення України на справді європейську державу.

Сайт програми: www.irf.kiev.ua/ua/programs/eui/eu

 

Дарина Наконечна, координатор проектів Європейської програми
тел: +380 (44) 461 9500 | факс: +380 (44) 486 0166
eлектронна пошта: nakonechna@irf.kiev.ua
офіс: м.Київ, Бехтерівський пров. 13а к. 5

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: