За сприяння громадськості Миколаївська міськрада ухвалила Політику якості виконавчих органів

Миколаївська міськрада ухвалила “Політику якості виконавчих органів Миколаївської міської ради”, яка запроваджує в місті технології електронного врядування

Миколаївська міськрада ухвалила “Політику якості виконавчих органів Миколаївської міської ради”, яка запроваджує в місті технології електронного врядування. Документ підготовано спільно з Фондом розвитку міста Миколаєва в межах проекту “Просування технологій електронного врядування й електронної демократії в м. Миколаєві” за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

Рішення міськради є першим важливим кроком на шляху впровадження системи управління якістю згідно з міжнародним стандартом EN ISO 9001:2008 й основою реалізації міської програми впровадження електронного урядування й електронної демократії в Миколаєві на 2010-2015 роки.

Голова правління Фонду розвитку міста Миколаєва, радник міського голови Михайло Золотухін зауважив: “Не всі депутати Миколаївської міськради відразу зрозуміли переваги запропонованого рішення. У результаті всі депутатські комісії дали позитивні висновки, але, приміром, комісія з питань освіти дала згоду лише з четвертого разу. Депутатів цікавив конкретний економічний ефект, точна кількість чиновників, яких можна буде скоротити у разі впровадження політики якості. Однак на такі питання можна дати точну відповідь тільки після проведення аудиту, а його проведення якраз і можливе лише після прийняття “Політики якості”. Та й скорочення апарату – не самоціль. Головне – провести оптимізацію, адже буває, наприклад, що одні чиновники перевантажені, а інші недовантажені або різні структурні підрозділи дублюють один одного. Зрештою, головне для чиновника – не кількість виданих “на-гора” документів, а зростання рівня задоволеності виборців його роботою”.

Попередньо було проведено діагностування системи управління виконавчих органів міськради. Також чиновники здобули навички управління якістю адміністративних послуг за допомогою тренінгів, семінарів і індивідуальних консультацій. Крім того, було вивчено досвід Вінниці, Борисполя та Славутича, які вже пройшли таку сертифікацію.

Тепер у міськради нове завдання – розробка “Цілей якості”. Ухвалення цього документу стане наступним кроком на шляху впровадження системи управління якістю за стандартом EN ISO 9001:2008 і технологій електронного врядування.

Фонд розвитку міста Миколаєва
(0512) 47 38 79
frgn@ukrpost.ua

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: