З якими проблемами можна зіткнутися при інвестуванні в житлове будівництво?

У Києві відбулася прес-конференція “Вся правда про житлове будівництво в Україні”

24 січня в Києві відбулася прес-конференція “Вся правда про житлове будівництво в Україні”. Захід провела ВГО “Асоціація допомоги постраждалим інвесторам” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” й Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Тетяна Яковенко, виконавчий директор Асоціації, описала проблеми, з якими можуть зіткнутися інвестори при інвестуванні в житлове будівництво:
• шахрайство;
• неякісне виконання обов’язків забудовником;
• забудовники-“клони”;
• рейдерство в житловому будівництві;
• вибіркове ставлення забудовників до об’єктів будівництва;
• ребрендинг забудовника для приховування поганої репутації;
• банкрутство забудовників;
• подвійний заробіток на іпотеці;
• нецільове використання коштів;
• “родинний бізнес” забудовників.

За словами фахівців, цих проблем не вирішує навіть притягнення до кримінальної відповідальності посадових осіб забудовників.

Інколи інвесторам доводиться брати справу у свої руки. На будівництві в місті Ірпінь (Київська область) інвестори виявили, що не всі кошти йдуть на будівництво, через суд відсторонили забудовника, а 2008 року зареєстрували громадську організацію “Тривіум”. За свої кошти вони наймали підрядників, а дрібні роботи виконували самі, організовуючи суботники. У червні 2011 року будинок здали в експлуатацію.

Під час заходу також було презентовано результати проекту “Антикризова програма підтримки фізичних осіб – пайовиків будівництва житла”.

За час реалізації проекту:
• надано близько 1000 консультацій у “call-центрі”, через електронну пошту та під час особистих зустрічей;
• підготовано понад 120 юридичних документів, серед яких позовні заяви, апеляційні скарги, клопотання, заяви, проекти договорів, листів, запитів і звернень, комерційні пропозиції;
• до централізованої бази організації внесено інформацію про понад 100 об’єктів будівництва, загальна кількість інвесторів по яких перевищує 2500 осіб.

ВГО “Асоціація допомоги постраждалим інвесторам” за час реалізації проекту провела 2 семінари, 3 круглі столи, десятки зустрічей із лідерами громадських організацій, членами ініціативних груп інвесторів та окремими інвесторами, а також масові заходи (мітинги, акції протесту).

ВГО “Асоціація допомоги постраждалим інвесторам”
(044) 228-28-42
info@investhelp.com.ua

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Антикризова гуманітарна програма надає підтримку соціальним, культурницьким і гуманітарним проектам, націленим на збереження освітніх і оздоровчих програм для дітей і молоді з сільської місцевості та депресивних регіонів, а також на збереження селищних культурницьких інституцій, перетворення їх на центри громадської активності та дитячої позашкільної зайнятості.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: