“Юридична література має стати практичною і зрозумілою”, – учасники дискусії BookForum

В останній день роботи Форуму видавців директор програми «Права людини і правосуддя» Роман Романов взяв участь в дискусії «Як включити книжки про права людини у соціокультурний контекст країни?». Розмову організував Експертний центр з прав людини.

Роман Романов поділився спостереженням: те, як представлена юридична література на Форумі, дуже добре відображає сприйняття ролі права в українському суспільстві – як чогось, що написане незрозумілою для звичайних людей мовою і чим користуються лише фахівці.  Це є демонстрацією глибокої соціокультурної проблеми, що переживається в країні – право не сприймається як щось практичне, правові механізми не направлені на те, щоб ними користувалися звичайні громадяни.

Сьогодні фахівці-юристи виступають посередниками між правом і громадянином. Фактично вони перекладають правові потреби звичайних людей на складну юридичну мову. Для сучасного світу, однією із важливих рис якого є швидкість прийняття рішень, це занадто повільний процес. Подібне проникнення права в суспільство є непринятним. В той же час, освіта для дорослих в західному світі трансформується саме в бік отримання правових знань через доступні форми викладення.

Роман Романов також наголосив, на дефіциті на українському книжковому ринку якісної перекладної літератури з правових питань.

Інші учасники дискусії обговорили, як зацікавити видавництва до видання книг про права людини, орієнтованих на широкі читацькі кола, а самих читачів –до самостійного знайомства з юридичною літературою.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: