Юристи допомогли херсонцю почати нове життя

Наталя Козаренко, активістка Херсонського обласного Фонду милосердя та здоров'я, опублікувала на порталі "Правовий простір" статтю про те, як колишньому засудженому допомогли зняти арешт із квартири

Наталя Козаренко, активістка Херсонського обласного Фонду милосердя та здоров’я, опублікувала на порталі “Правовий простір” статтю про те, як колишньому засудженому допомогли зняти арешт із квартири. Допомогу чоловікові надав Центр правової інформації та консультацій у Херсоні, який працює за підтримки програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

Юристи допомогли херсонцю почати нове життя
Наталя Козаренко

Через 10 років після винесення вироку у кримінальній справі виявилося, що слідчий так і не зняв арешт з майна підсудного. В результаті після відбування покарання херсонець Денис зміг розпочати нове життя – продати квартиру і переїхати в інше місто – тільки після тривалого судового процесу.

Кримінальне минуле увірвалося в життя Дениса несподівано. Після виходу з місць позбавлення волі він вважав, що зможе почати все з чистого аркуша. Так і було спочатку. Сім’я, друзі, робота – все, як у всіх. Проблеми почалися тоді, коли Денис вирішив продати квартиру, четверта частина якої належала йому. Вже під час оформлення документів, коли нотаріус «пробив» квартиру по базі, виявилося, що на нерухомість ще у 2003 році накладено арешт. Це означає, що початок нового життя відкладався на невизначений термін, бо продати заарештовану квартиру неможливо.

Спочатку Денис намагався вирішити проблему самостійно – звертався в міліцію, прокуратуру. Слідчий, який наклав арешт, відмовився його знімати, посилаючись на те, що розслідування справи давно завершено, матеріали передані до суду, у справі винесено вирок. У суді теж чоловік не зміг знайти крайніх, ніхто не хотів добровільно зізнаватися, що виявив недбалість і непрофесіоналізм, які зараз ламають плани на життя Дениса і його сім’ї.

Зі своєю проблемою Денис звернувся до Центру правової інформації та консультацій при Херсонському обласному фонді милосердя та здоров’я, створеного за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

Як з’ясувалося, згідно з процедурою, описаною в ст. 324 КПК України, при постановленні вироку, суд повинен вирішити питання, що робити з майном, описаним для забезпечення цивільного позову і можливої конфіскації майна. Таке рішення було прийнято, але співробітник суду, який мав би направити вирок після його вступу в силу у виконавчу службу, цього чомусь не зробив. Термін подачі виконавчого листа давно минув.

Щоб відновити справедливість, юрист Центру Євгеній Коваленко підготував заяву до суду про зняття арешту з квартири. Дениса детально проінструктували на предмет того, як поводитися в суді. У результаті, суд задовольнив заяву і ухвалив зняти арешт із квартири. Тепер херсонець може реалізувати свої плани щодо переїзду в інше місто.

Його історія – це порада тим громадянам, які опинилися в подібних ситуаціях: слідкуйте за тим, щоб були правильно і своєчасно оформлені всі процедурні моменти в питанні накладення і зняття арешту з майна.

Контакти:
Херсонський обласний Фонд милосердя та здоров’я
(0552) 265 039
uapravokherson@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: