Юрист Центру допоміг влаштувати ромського хлопчика у школу

На порталі "Правовий простір" опубліковано матеріал Ольги Жукової про те, як ромській родині допомогли влаштувати дитину до школи

На порталі “Правовий простір” опубліковано матеріал Ольги Жукової про те, як ромській родині допомогли влаштувати дитину до школи. Допомогу родині надав Центр правової інформації та консультацій в Одесі, роботу якого координує Ромський правозахисний центр “Соціальна правова допомога” за підтримки програми “Рома України” Міжнародного фонду “Відродження”.

Юрист Центру допоміг влаштувати ромського хлопчика у школу
Ольга Жукова

У грудні до Центру правової інформації та консультацій Ромського правозахисного центру «Соціальна правова допомога» звернулась сім’я Петрицьких*. Їх сина відмовились взяти до школи, чим порушили право дитини на освіту.

Олександр та Марина Петрицькі переїхали до Одеси з Віннцької області на початку минулого року. І Олександр і Марина підприємці, займаються торгівлею. Влаштувавшись на новому місці, вони почали працювати на ринку в Одесі. Свого ж одинадцятирічного сина Дмитрика вирішили віддати на навчання у найближчу школу.

Однак, директор відмовилась прийняти хлопчика у школу. Матері ж сказали, що немає місць, класи сформовані ще у вересні.

Ромська сім`я через знайомих дізналась про Центр правової інформації та консультацій Ромського правозахисного центру «Соціальна правова допомога», який надає безоплатну юридичну допомогу в селищі Ленінське, Малинівського району міста Одеси. Марина звернулась до правозахисників за допомогою. Юрист Центру Рустам Стоян проконсультував матір та підготував звернення на ім`я директора школи, у якому вказав на порушення права дитини на освіту.

Після письмового звернення юрист мав особисту зустріч з директором школи міста Одеси. І детально пояснив, що освітній заклад не має обгурнтованої причини відмовляти батькам, оскільки школа мала спрогнозувати кількість учнів, які прийдуть до неї 1 вересня і протягом навчального року, і повинна була запропонувати місцевим органам виконавчої влади для затвердження мережі саме ту кількість класів, що забезпечили б навчання всіх учнів, котрі проживають у цьому мікрорайоні. Крім того, згідно із Законом «Про освіту» та Законом «Про загальну середню освіту», дитину зобов’язані забезпечити місцем у школі саме там, де вона проживає.

Через два дні після цієї зустрічі хлопець був зарахований до школи, а батькам надали довідку про його реєстрацію.

Правозахисний Ромський Центр допоміг ромській сім`ї влаштувати Дмитра у шкільний заклад, а також захистив право дитини на освіту. Але залишається запитання, чому все ж таки відразу не взяли хлопця в школу, вигадували якісь неіснуючі причини. Невже мало місце упереджене ставлення адміністрації школи до ромської дитини?

*Імена та прізвища героїв змінено з етичних міркувань

Контакти:
Ромський правозахисний центр
“Соціальна правова допомога”
(048) 723 77 01

***

Мета програми “Рома України” – сприяти інтеграції ромів в українське суспільство шляхом покращення рівня освіти, доступу до послуг охорони здоров’я, захисту прав, а також побудови лідерства та спроможності ромської молоді.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: