Юрист допоміг родині оформити опікунство над дітьми

Ольга Настіна, координатор Центру правової інформації та консультацій у Білій Церкві, опублікувала на порталі "Правовий простір" статтю про те, як юристи Центру допомогли жінці встановити опікунство над дітьми

Ольга Настіна, координатор Центру правової інформації та консультацій у Білій Церкві, опублікувала на порталі “Правовий простір” статтю про те, як юристи Центру допомогли жінці встановити опікунство над дітьми. Роботу Центру координує ГО “Правова єдність” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Юрист допоміг родині оформити опікунство над дітьми
Ольга Настіна

Шість років тому два братика Сашко та Гришко залишилися без мами, батько забув про них, бо пиячив. Край нещастям поклала рідна тітка хлопців, яка взяла їх до себе жити, а згодом за допомоги юристів Білоцерківського Центру правової інформації та консультації оформила й опікунство.

Позбавлення батьківських прав у судовому порядку та оформлення опікунства – це нелегкий процес, який вимагає багато сил, часу та нервів. Зазвичай, люди, які мають хоч якийсь статок, залучають до справи адвоката, щоб уникнути особистої участі в процесі. Але є безліч родин, які не в змозі оплачувати послуги адвоката, тому вимушені роками жити з проблемами.

З такою ситуацією зіткнулася жителька одного з сіл Білоцерківського району – Валентина Миколаївна та її чоловік*. Так сталося, що вони не мали власних дітей, але доля подарувала їм можливість проявити батьківські почуття. У 2007 році померла сестра пані Валентини, залишивши двох маленьких синочків. Спочатку діти були з батьком, тітка допомагала їм, як могла. Але згодом діти стали заважати батьку жити вільно та пиячити, він перестав ними займатися та виховувати. Хлопчики схудли, почали хворіти, погано навчатись. Порадившись із чоловіком, Валентина Миколаївна взяла племінників до себе. Жодної допомоги від рідного батька з тих пір не було. Деякий час нова родина жила, долала труднощі, а потім прийшло розуміння, що жодних документів, які б юридично підтверджували знаходження дітей у тітки немає. Варіант звернення до адвоката навіть не розглядався – грошей в родині було обмаль. Але у нагоді прийшлася слушна порада знайомих – звернутися за допомогою до Центру правової інформації та правових консультацій при Білоцерківській міській громадській організації «Правова єдність», створеного за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

Юрист Центру Марина Лисич запропонувала вихід із ситуації, а саме: подати позов до суду про позбавлення батьківських прав батька дітей, встановлення опіки над дітьми зі сторони Валентини Миколаївни та стягнення аліментів з батька дітей. Документи підготували та подали до суду. Суд задовольнив усі вимоги, зазначені в заяві. Валентина Миколаївна і не сподівалася, що її справа увінчається успіхом без залучення платного адвоката. Після набутого досвіду вона впевнилася в тому, що безоплатна правова допомога є дійсно ефективною, якщо є бажання вирішити проблему.

Як повідомили у Центрі, на даний момент вже подані документи до Управління соціального захисту для призначення допомоги на дітей, які перебувають під опікою та передані документи до відділу державної виконавчої служби для примусового стягнення аліментів з батька Сашка та Гришка.

Отже, зараз родина може сподіватись на покращення матеріального стану, бо етап легалізації відносин вже успішно пройдено завдяки безоплатній допомозі юриста.

*Ім’я та прізвище героїв змінені з етичних міркувань.

Контакти:
ГО “Правова єдність”
pravova.ednist@yandex.ru

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: