ЄС має стимулювати зміни у законах для конфіскації активів рф – DiXi Group

Європейський Союз має розробити і запровадити механізм, який стимулюватиме країни-члени внести зміни у своє національне законодавство, щоб конфіскувати російські активи, вважають експерти DiXi Group.

Без змін національних законодавств, ініціатива про конфіскацію російських активів буде залишатись лише добровільною, і то у невеликої кількості країн Східної Європи та Балтії. Про це йшлося під час адвокаційного візиту команди аналітичного центру DiXi Group до Брюсселю в рамках адвокації подальших санкцій проти росії у сфері енергетики та конфіскації російських активів, заморожених у країнах-членах ЄС. Цей адвокаційний візит підтримав Міжнародний фонд “Відродження.

“Ті країни, які можуть конфіскувати найбільшу кількість російських активів, не будуть поспішати розробляти власні механізми відчуження. Вони чекатимуть на сигнали та стимули з боку ЄС, – прокоментувала за результатами поїздки президентка аналітичного центру DiXi Group Олена Павленко. – Тому від Європейської Комісії та Європейського парламенту зараз вимагається розробити рамковий механізм, який би дозволив назвати дії росії в Україні злочином, який має тягнути за собою покарання. На основі цього механізму члени ЄС повинні будуть застосувати конфіскацію російських активів на своїй території”.

Під час поїздки відбулись зустрічі з депутатами-членами Європейського парламенту та Єврокомісії, на яких обговорено можливі наступні кроки у санкційному тиску на росію, зокрема, подальше зниження граничних цін на російську нафту та нафтопродукти, розширення санкцій на сферу атомної енергетики, кращий моніторинг за виконанням учасниками ринків санкційних вимог. Також, команда DiXi Group передала спільне звернення низки громадських організацій із закликом для посилення тиску на енергетичний сектор росії.

“Санкції проти росії діють, але все ще залишається простір для того, щоб посилювати їх вплив. Росія досі отримує прибутки від продажу нафти та газу, а доходи від експорту ядерного палива і технологій навіть зростають. Тому ЄС не повинен зупинятись у розробці та запровадженні нових пакетів санкцій проти росії”, – наголосив Роман Ніцович, директор з досліджень DiXi Group.

Тема подальших санкцій та конфіскації російських активів була предметом зустрічі DiXi Group і з аналітичними центрами та громадськими організаціями, що працюють у Брюсселі. Обмін позиціями і думками між експертами допоможе у майбутньому кращій координації та кращій адвокаційній роботі з посилення тиску на росію.

Поїздка експертів DiXi Group до Брюсселю була здійснена у рамках проєкту Міжнародного Фонду “Відродження“: “Адвокація “зеленого” відновлення України через посилення підтримки України та послаблення російського впливу в ЄС”.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: