Ян Томбінський і Мортен Енберґ: Угода про асоціацію з ЄС дасть Україні змогу модернізуватися

Акція “Вуличний євроуніверситет” відбулась у Миколаєві

Підписання Угоди про асоціацію з ЄС потрібне для модернізації України. Про це заявили посол Європейського Союзу Ян Томбінський та заступник посла Швеції Мортен Енберґ 12 вересня під час акції “Вуличний євроуніверситет” у Миколаєві. Захід провів Інститут світової політики за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

“Перед Україною зараз стоїть завдання – підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Асоціація – це план дій, який треба виконати, щоб модернізувати українську державу, українську економіку, щоб товари, які виробляються й будуть вироблятися в майбутньому, були конкурентноспроможними”, – наголосив Ян Томбінський. “Треба все зробити, щоб наступні покоління українців жили в Україні, своє життя та працю пов’язували з Україною, не виїжджали з України, щоби для них ця фантастична земля, якою є Україна з таким потенціалом, давала великий шанс на нове життя”, – сказав він.

Мортен Енберґ, у свою чергу, наголосив, що українському народу не треба боятися змін на шляху до європейської інтеграції. “Не треба боятися змін у суспільстві, економіці, тому що світ змінюється – хочемо ми того чи ні. Треба створити гарні умови для того, щоб жити з цими змінами”, – відзначив шведський дипломат.

Малюнки, представлені на “Вуличному євроуніверситеті”, ілюструють більш ніж двадцять вимірів соціального, економічного й політичного життя в Україні та країнах ЄС. Ілюстрації створили відомі українські художники Марина Туровська, Костянтин Казанчев, Ігор Бежук та Олексій Кустовський.

“Вуличні євроуніверситети” вже було представлено в Києві, Одесі, Дніпропетровську, Вінниці, Чернігові, Ніжині, Полтаві, Кременчуці, Сумах і Конотопі.

Контакти:
Інститут світової політики
Ірина Текучова
(044) 253 53 58
093 658 63 10
tekuchova.iwp@gmail.com

***

Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження” сприяє європейській інтеграції України через поєднання зовнішних вимог Європейського Союзу, які випливають із підписаних міжнародних домовленостей, з підтримкою їх відстоювання та просування з боку українського громадянського суспільства, громадських організацій, які працюють заради утвердження європейських цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: