До початку повномасштабного вторгнення росії в Україні працювало 722 заклади інституційного догляду і виховання дітей. Методи їх роботи часто є застарілими і вони загалом не можуть забезпечити добробут кожної дитини. Навіть допомога волонтерів не покращує ситуацію, адже в такому випадку потрібні інституційні зміни.
На жаль, в українському суспільстві лишається ще доволі багато прихильників інтернатних закладів, цю тему оточує безліч міфів. Щоб розвіяти їх Українська мережа за права дитини, за підтримки Фонду, створила онлайн-курс “Інституційний догляд — чому потрібен інший підхід”.
Напередодні свят деякі волонтери збирають гроші на подарунки – солодощі, іграшки та інші речі. А потім везуть усе “маленьким янголяткам” в інтернат, щоб “зробити їм свято”. Проте, чи дійсно це йде на користь дітям? Чи змінюють щось в житті дитини-сироти телефон або кросівки, презентовані небайдужими людьми?
Є й ті, що переконані – дітям в інтернатах жити краще, ніж з “безталанними” батьками. Мовляв, малеча нагодована та доглянута, не тиняється вулицею. Адже найчастіше дітей вилучають саме з родин, що перебувають у складних життєвих обставинах, де батьки які не виконують своїх батьківських обов’язків і не дбають про дітей.
Загалом, навколо теми інтернатів десятки міфів та ще більше страхів й упереджень. І щоб спростувати їх та пояснити необхідність змін, Громадська спілка “Українська мережа за права дитини” створила цей онлайн-курс.
Курс дозволить переконатися, що Україні потрібна реформа деінституціоналізації і що кошти на неї можливо та необхідно знайти. Побачити, що виховання в інтернаті перешкоджає розвитку дитини і зрозуміти, як можна змінювати ситуацію. Викладають курс громадські діячі, що є спеціалістами в сфері захисту прав дітей. Зокрема — голова правління ГС “Ліга сильних” Уляна Пчолкіна та радниця з адвокації УМПД Анастасія Степула.
Дізнатися більше та зареєструватися на курс можна на сайті УМПД.
Усі відео супроводжуються перекладом жестовою мовою, а з детальною інформацією можна ознайомитися в конспекті під відео.