Значення міжнародного права для України в подоланні безкарності за особливо серйозні злочини

У грудні 2017 року в Нью Йорку Прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) звітуватиме про свою роботу на Щорічній Асамблеї країн-учасниць МКС, зокрема щодо оцінки ситуації в Україні.

«Якби не міжнародне право, чи знав би світ, що референдум, проведений у Криму, абсолютно незаконний і нелегітимний?», – фахівець в галузі міжнародного гуманітарного права Антон Кориневич.

У грудні 2017 року в Нью-Йорку Прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) звітуватиме про свою роботу на Щорічній Асамблеї країн-учасниць МКС, зокрема щодо оцінки ситуації в Україні. 

Одним зі стратегічних напрямків фонду «Відродження» є просування міжнародних механізмів захисту прав людини на національному рівні. Фонд сприяє співпраці українських державних органів та недержавних громадських організацій з Міжнародним кримінальним судом та іншими міжнародними інституціями задля подолання безкарності за особливо серйозні злочини (воєнні злочини, злочини проти людяності), що вчиняються в Криму та на Донбасі.

У рамках 14-ї Щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES) Міжнародний фонд «Відродження» організував експертну бесіду, присвячену оцінці національних та міжнародних механізмів для відновлення справедливості на тимчасово окупованих територіях України.

Сьогодні міжнародне право є чи не єдиним аргументом України в сучасному світі перед усім міжнародним співтовариством, переконаний Антон Кориневич, фахівець з міжнародного гуманітарного права, доцент Інституту міжнародних відносин, Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

«Завдяки міжнародному праву Україна може цивілізовано доводити, що її право на свої території як суверена порушено. Якби не міжнародне право, чи знав би світ, що референдум, проведений у Криму, абсолютно незаконний і нелегітимний?», – наголосив він.

За словами Кориневича, саме Статут ООН, основні принципи міжнародного права, говорять про те, що Україна є сувереном на своїх територіях. Якби не було міжнародного права, був би ризик, що більше держав погодились би з хижацьким способом поведінки з боку Росії.  

Одночасно з цим, є й ті, хто критикує міжнародне право за те, що воно надто повільно здатне реагувати на проблеми. Тим не менше, підкреслив Антон Кориневич, міжнародне право завжди давало справедливу відсіч тиранам і диктаторам, які хотіли мати забагато влади і певний час цю владу мали. Міжнародне право завжди перемагало таких людей. «Тому Україна повинна спиратись на міжнародне право і відстоювати свої права в усіх міжнародних юрисдикціях: Міжнародному суді ООН, Міжнародному кримінальному суді, Європейському суді з прав людини, Міжнародному трибуналі з морського права», – підсумував фахівець з міжнародного гуманітарного права Антон Кориневич.

Повний виступ Антона Кориневича за посиланням: https://goo.gl/vReeSR

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: