Як влада та громадськість запроваджують ініціативу “Відкритий Уряд”?

Громадське Партнерство “Відкритий Уряд” опублікувало другий номер електронного інформаційного дайджесту, який присвячено впровадженню в Україні міжнародної ініціативи “Відкритий Уряд”

Громадське Партнерство “Відкритий Уряд” опублікувало другий номер електронного інформаційного дайджесту, який присвячено впровадженню в Україні міжнародної ініціативи “Відкритий Уряд”. Діяльність Громадського Партнерства координує Творче об’єднання “ТОРО” (Контактна група в Україні “Transparency International”) за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Нинішнє число дайджесту висвітлює такі питання:
– Що робить влада для впровадження ініціативи “Відкритий Уряд”?
– Як цьому сприяє громадськість?
– Коментар експерта щодо ініціативи.
– Міжнародний досвід реалізації ініціативи.

Україна взяла на себе зобов’язання спільно з громадськістю підготувати до 8 квітня Національний план, який би передбачав прозорість державного управління, залучення громадян до цього процесу, боротьбу з корупцією та використання нових технологій у процесах держуправління. Що для цього робить влада? Чим допомагає громадськість? Чому експерти вважають, що міжнародна ініціатива “Відкритий Уряд” – це шанс для України? Які практики можуть запропонувати регіони для впровадження ініціативи? Відповіді на ці питання можна знайти у першому дайджесті Громадського Партнерства.

Партнерство “Відкритий уряд” (анг. Open Government Partnership) – це багатостороння ініціатива, офіційно запроваджена 20 вересня 2011 року. Для того, щоб долучитися до ініціативи, країни мають ухвалити Декларацію відкритого уряду на рівні представників урядів, до березня надати національний план дій, розроблений за участю представників громадянського суспільства, та погодитися на незалежне оцінювання результатів своєї діяльності. До ініціативи вже приєдналися 50 країн світу, включно з Україною.

До Громадського Партнерства на підтримку впровадження в Україні ініціативи “Відкритий Уряд” входять 47 недержавних організацій і 13 індивідуальних членів.

Пропозиції громадських експертів щодо впровадження ініціативи “Відкритий Уряд” в Україні

Громадське Партнерство
(0522) 27 27 54
ogp@toro.org.uaЦя електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: