Як слід проводити земельну реформу?

ГО “Лабораторія досліджень ТЦК” опублікувала брошуру “Земля – село – люди – реформа: Збірник аналітичних матеріалів Експертного форуму з питань земельної реформи (м. Київ, 14 лютого 2012 року)”

ГО “Лабораторія досліджень ТЦК” опублікувала брошуру “Земля – село – люди – реформа: Збірник аналітичних матеріалів Експертного форуму з питань земельної реформи (м. Київ, 14 лютого 2012 року)”. Форум і видання підтримала програма “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

У форумі взяли участь 16 українських експертів у різних галузях, що мають безпосередній стосунок до проблеми сільських територій і руху земельних ділянок, та близько 100 учасників із різних регіонів України.

Учасники дійшли таких висновків:
1. В Україні немає системної державної політики щодо сільських територій і сільськогосподарського виробництва.
2. Швидке та значне зменшення робочих місць у сільських територіях пов’язане зі стрімкою концентрацією земельних ресурсів у руках великих холдингів, які перевели сільськогосподарське виробництво винятково на вирощування зернових і їх експортування.
3. Міфи про перспективність винятково “високотоварного виробництва” стали реальністю українського інформаційного простору.
4. Земельна реформа, про яку точаться розмови в Україні, насправді не є реформою, оскільки немає ні бачення реформи (для чого), ні концепції (як, коли й за які ресурси), ні індикаторів успішності.

Експерти наголошують, що земельної реформи не можна розглядати суто як впровадження ринку землі. Фахівці пропонують провести інвентаризацію всіх законів і підзаконних актів, які впливають на розвиток і ситуацію в сільських територіях, оцінити їхні впливи та запропонувати виробити державну стратегію розвитку сільських територій, яка буде включати різні аспекти – від створення умов для розвитку сільського господарства до формування соціальних ліфтів для сільського населення.

Що думає селянин Панько Цікавий про земельну реформу в Україні

ГО “Лабораторія досліджень ТЦК”
(044) 574 64 11
ccc-research@ukr.net

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: