Як правові “оператори” в Угорщині допомагають ромським громадам

2-5 грудня група фахівців з України, залучених до ініціативи “Посилення правових можливостей бідних верств населення”, здійснювала поїздку в Угорщину

2-5 грудня група фахівців з України, залучених до ініціативи “Посилення правових можливостей бідних верств населення”, здійснювала поїздку в Угорщину. Ініціативу підтримують програми “Верховенство права” та “Рома України” Міжнародного фонду “Відродження”.

Метою поїздки було ознайомлення з особливостями надання правових і консультаційних послуг ромським громадам Угорщини.

Маршрут пролягав по північно-східній частині Угорщини, зокрема області (медє) Боршоди – Абауй – Земплін – промисловому регіону країни, де зафіксовано високий рівень безробіття. Група з України разом з угорськими колегами відвідала такі міста, як Путнок, Озд і село Халмаї. Саме там проживає значний відсоток ромського населення.

У цьому регіоні громадська організація “ТАС-ПОНТ” створила цілу мережу так званих операторів – осіб, які працюють у 25 населених пунктах. За словами Тібора Кіша, координатора “ТАС-ПОНТУ”, суть роботи “операторів” полягає в тому, щоб безпосередньо в ромських поселеннях налагоджувати зв’язок місцевих жителів із кваліфікованими юристами з Будапешта, які мають змогу оперативно в онлайн-режимі надавати консультації щодо правових проблем.

Експерти відзначили, що робота “операторів” посилює правові можливості ромів по всій Угорщині. Вона охоплює, серед іншого, учнівські колективи, органи місцевого самоврядування тощо.

Програму “ТАС-ПОНТУ” спрямовано:
– на створення системи юридичного супроводу з захисту прав людини по всій країні, підвищення рівня кваліфікації та професіоналізму “операторів”;
– на надання безкоштовної допомоги соціально незахищеним верствам населення;
– на аналіз нормативних документів, законів, актів, які стосуються забезпечення прав людини;
– на реагування на ультраправі виступи щодо ромів, їх аналіз і вирішення питань на місцях;
– на комунікаційну діяльність, співпрацю зі ЗМІ та юридичними програмами з захисту прав людини, поширення досвіду засобами системи Інтернету.

Фото

Контакти:
“Верховенство права”
Ольга Жмурко
(044) 482 03 63
zhmurko@irf.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: