Як правильно поводитися з відпрацьованими батарейками?

19 листопада об 11:00 у Києві відбудеться презентація перших результатів інформаційно-просвітницької кампанії щодо небезпек відпрацьованих батарейок

19 листопада об 11:00 у Києві (ліцей №227 імені Михайла Громова, вул. Маршала Якубовського, 7-Д) відбудеться презентація перших результатів інформаційно-просвітницької кампанії щодо небезпек відпрацьованих батарейок. Захід проводить ВЕГО “Мама-86” за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Кампанія проходить у межах Національної програми “Викидай правильно!”, яку проводить Міністерство екології та природних ресурсів і компанія “МТС Україна” за участю ВЕГО “Мама-86”.

У заході візьмуть участь представники Міністерства екології та природних ресурсів, компанії “МТС Україна”, Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”, ВЕГО “Мама-86”, департаменту освіти й науки, молоді та спорту Київської міськадміністрації, Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації, вчителі шкіл Голосіївського району, учні та їхні батьки, вчителі та працівники ліцею №227 імені Михайла Громова, а також представники ЗМІ.

Під час заходу відпрацьовані батарейки збиратимуть у спеціальну скриньку.

У ліцеї №227 проходила двотижнева інформаційно-просвітницька кампанія щодо небезпек відпрацьованих батарейок. Вона складалася з різноманітних освітніх заходів і тематичних конкурсів, метою яких було ознайомлення дітей і їхніх родин з загрозами для здоров’я та довкілля від батарейок і заохочення до екологічно свідомої поведінки.

За офіційними даними Державної митної служби, 2012 року в Україну було імпортовано близько 277 млн. елементів живлення. Щорічно 4,5 тис. тонн відпрацьованих батарейок та акумуляторів стають потенційно небезпечними відходами. Токсичні речовини з батарейок на смітниках потрапляють у ґрунт, підземні води та повітря. Повітряні потоки здатні переносити токсичні речовини на велику відстань від первинного джерела. Токсиканти з повітря можуть знову потрапляти глибоко у ґрунт і воду, а потім через харчовий ланцюг (питна вода, рослини, харчі тваринного походження) – до організму людей, викликаючи тяжкі отруєння, хвороби й навіть генетичні зміни. Лише грам ртуті, який потрапив у довкілля, здатний призвести до забруднення понад 3,3 млн. кубометрів повітря, а одній пальчиковій батарейці «під силу» забруднити 20 кв. м площі ґрунту чи 400 літрів води, а потім і харчі, які люди споживають щоденно.

При цьому за умов правильної переробки батарейки можуть бути джерелом цінних ресурсів, кольорових металів і хімічних речовин.

Природоохоронна програма “Викидай правильно!” передбачає створення першої в Україні комплексної системи збору й утилізації відпрацьованих акумуляторів і батарейок. Викидати відпрацьовані батарейки закликають правильно – у спеціально встановлені для цього контейнери (http://company.mts.com.ua/ukr/vykyday_pravylno.php). Жодна батарейка з цих контейнерів не забруднить довкілля й не завдасть шкоди природі та здоров’ю людини. Усі зібрані відходи буде належно утилізовано згідно з європейськими екологічними стандартами.

Акредитація засобів масової інформації обов’язкова.

Контакти:
ВЕГО “Мама-86”
(044) 234 69 29
097 108 52 42
info@mama-86.org.ua

***

Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження” сприяє європейській інтеграції України через поєднання зовнішних вимог Європейського Союзу, які випливають із підписаних міжнародних домовленостей, з підтримкою їх відстоювання та просування з боку українського громадянського суспільства, громадських організацій, які працюють заради утвердження європейських цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: