Як правильно оскаржити рішення медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності?

ГО “Центр громадської адвокатури” роз’яснює, як правильно оскаржувати рішення медико-соціальної експертної комісії зі встановлення інвалідності

ГО “Центр громадської адвокатури” роз’яснює, як правильно оскаржувати рішення медико-соціальної експертної комісії зі встановлення інвалідності. Консультації надають за підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

У разі незгоди з рішенням районної, міжрайонної, міської медико-соціальної експертної комісії хворий, потерпілий від нещасного випадку на виробництві, особа з професійним захворюванням або особа з інвалідністю має право впродовж місяця після одержання висновку комісії подати письмову заяву до Кримської республіканської, обласної, Київської та Севастопольської центральних міських комісій або до комісії, у якій він проходив огляд, чи відповідного управління охорони здоров’я.

Рішення Кримської республіканської, обласної, центральної міської комісії може бути оскаржено до Міністерства охорони здоров’я (МОЗ).

Міністерство за наявності порушення законодавства про медико-соціальну експертизу доручає Центральній медико-соціальній експертній комісії МОЗ або Кримській республіканській, Київській та Севастопольській міським або обласним комісіям іншої області повторно розглянути питання.

В особливо складних випадках Центральна медико-соціальна експертна комісія МОЗ, Кримська республіканська, обласна, центральна міська комісія та Міністерство охорони здоров’я можуть направляти особу, що звертається для встановлення інвалідності, до клініки Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності (Дніпропетровськ) або Науково-дослідного інституту реабілітації інвалідів (Вінниця) для проведення медико-соціального експертного обстеження. Після обстеження ці установи складають консультативні висновки, які для комісії мають рекомендаційний характер.

Крім того, рішення комісії може бути оскаржено до суду в установленому законом порядку.

Правові консультації можна отримати телефонами (032) 244 46 59, 096 957 25 85, 099 275 02 40 або звернутися до Центру громадської адвокатури: Львів, просп. Чорновола, 63, офіс 706.

Контакти:
ГО “Центр громадської адвокатури”
(032) 244 46 59
096 957 25 85
099 275 02 40

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти розвитку спроможності громадянського суспільства для формування ефективної системи охорони здоров’я, яка базується на принципах прав людини та доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: