Як посилити правосуддя на сході України в умовах збройної агресії РФ, обговорять на круглому столі

Протягом попередніх двох років група українських експертів та громадських організацій проводила дослідження з метою оцінити вплив збройного конфлікту на українську систему правосуддя та її спроможність здійснювати правосуддя.

Мета круглого столу – обговорення ключових висновків та рекомендацій щодо посилення спроможності забезпечувати правосуддя в умовах збройної агресії за результатами дворічної роботи, яка включала в себе: аналіз законодавства, статистичних даних щодо функціонування системи правосуддя за 2013-2017 рр., судових рішень, у справах, що зумовлені агресією РФ на сході України; моніторинг судових засідань; проведення інтерв‘ю, фокус-груп та анкетування суддів, прокурорів, слідчих, адвокатів, правозахисників з Луганської та Донецької областей та м. Києва.

Протягом попередніх двох років за ініціативи та підтримки МФ «Відродження» група українських експертів та громадських організацій проводила дослідження з метою оцінити вплив збройного конфлікту на українську систему правосуддя та її спроможність здійснювати правосуддя.

Спроможність української судової системи оцінювалась за такими критеріями:

  • наявність необхідної інфраструктури, підготовлених людських та матеріальних ресурсів;
  • достатність правового регулювання;
  • забезпечення доступу до правосуддя;
  • здатність ефективно розслідувати та притягувати до відповідальності за злочини, вчинені в умовах збройного конфлікту.

До участі запрошуються народні депутати України, судді Верховного Суду України та місцевих судів, представники Адміністрації Президента України, Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України, Національної поліції, Державної судової адміністрації, Вищої ради правосуддя, ключових міністерств та відомств, а також представники міжнародних моніторингових місій.

Круглий стіл відбудеться на базі комітету ВРУ з правової політики та правосуддя.

Сторінка події

Реєстрація

Зі звітом можна ознайомитись за посиланням

 

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: