Як ОСН долучаються до надання соціальної допомоги населенню?

Асоціація сприяння самоорганізації населення збирає інформацію про участь ОСН у наданні соціальної допомоги

Асоціація сприяння самоорганізації населення збирає інформацію про участь органів самоорганізації населення (ОСН) у наданні соціальної допомоги та реалізації соціальної політики на місцевому рівні. Зібрані практики стануть основою дослідження нормативно-правових та організаційних умов участі громадськості в наданні соціальної допомоги вразливим категоріям населення. Дослідження підтримує програма “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Результати дослідження буде обговорено у вересні на чотирьох круглих столах у регіонах і враховано в методичних рекомендаціях “Організація ефективної соціальної роботи на базі органу самоорганізації населення”. Матеріали також буде винесено на розгляд учасників Восьмої всеукраїнської науково-практичної конференції з питань розвитку самоорганізації населення, що відбудеться восени.

Усім зацікавленим Асоціація пропонує надіслати до 15 липня на електронну адресу samoorg@ukr.net відповіді на такі запитання:
– Яким чином ОСН у вашій громаді беруть участь у вирішенні питань соціального захисту й наданні соціальної допомоги населенню?
– Наведіть яскраві факти та статистичні дані, які свідчать про таку діяльність і проведені ОСН заходи для незахищених і вразливих верств населення впродовж останніх трьох років
– Наведіть приклади мобілізації ОСНами мешканців територій і бізнес-структур для надання соціальної допомоги нужденним і вирішення соціальних проблем
– Які ще форми участі громадськості у формуванні та реалізації соціальної політики впроваджено у вашій громаді?
– Які локальні нормативні акти з питань надання соціальної допомоги ухвалено у вашій громаді, як вони регулюють участь громадськості у вирішенні соціальних проблем?

Найкращі з зібраних практик буде висвітлено на сайті http://samoorg.com.ua/.

Також усі зацікавлені можуть надати пропозиції:
– Які зміни слід внести в місцеву нормативну базу, щоб розширити участь ОСН та активної громадськості у вирішенні завдань соціальної допомоги?
– Яких змін потребує чинне законодавство для розширення участі громадськості в наданні соціальної допомоги?

Нагадаємо, п. 8 ст. 14 закону “Про органи самоорганізації населення” дає ОСН право брати участь у наданні соціальної допомоги населенню. Крім того, відповідні повноваження їм можуть делегувати місцеві органи влади (ст. 15).

Стратегія реформування системи надання соціальних послуг, яку ухвалив 8 серпня 2012 року Кабінет Міністрів, пропонує залучати громадські структури до планування й надання соціальних послуг, моніторингу їх якості та діяльності суб’єктів, що надають соціальні послуги, забезпечити громадський контроль за наданням цих послуг.

Контакти:
Асоціація сприяння самоорганізації населення
(048) 738 68 30
samoorg@ukr.net

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: