Як Директорати впливають на прийняття урядових рішень? – панельна дискусія від VoxUkraine

Дослідження показало, що однією із суттєвих перешкод для здійснення важливих структурних змін в Україні є проблема, про яку зазвичай не говорять ані самі реформатори, ані суспільство. Це - проблема агента-принципала.

З моменту завершення Революції Гідності у 2014 році Україна здійснила більше реформ, ніж за попередні 25 років. Водночас самі реформатори часто не задоволені темпом реформ та неспівпадінням результатів частини реформ з очікуваними результатами.

Анна Білоус (Cambridge Society for Social and Economic Development – CAMSED) та Тетяна Тищук (VoxUkraine, KSE) провели дослідження “Оцінка впливу новостворених директоратів на якість урядових рішень в Україні”.

Дослідження показало, що однією із суттєвих перешкод для здійснення важливих структурних змін в Україні є проблема, про яку зазвичай не говорять ані самі реформатори, ані суспільство. Це – проблема агента-принципала. 

Проблеми агента-принципала виникають, коли агенти (державні службовці) та принципали (політичне керівництво) по-різному інтерпретують цілі та завдання політики. В результаті політичні ініціативи можуть блокуватися на етапі реалізації або змінювати свою сутність впродовж імплементації. Через цю проблему важливі політичні ініціативи «вмирають» або «вихолощуються» в урядових кабінетах навіть попри політичну волю або підтримку суспільства.

Одним з інструментів вирішення цієї проблеми є запровадження нових структурних підрозділів у державних органах, до роботи в яких залучають нових професіоналів, — директоратів політик та директоратів стратегічного планування.

Наскільки суттєвою для реформаторів є проблема агента-принципала? Наскільки дієвим є такий інструмент як директорати для розв’язання такої проблеми? Чи існують інші механізми, і якщо так – що треба аби застосувати їх на практиці? 

На ці та інші питання ми шукатимемо відповіді в рамках панельної дискусії «Як Директорати впливають на прийняття урядових рішень?»

Дискусія відбудеться 15 липня о 17:00 у Київській школі економіки за адресою вул. Дмитрівська, 92-94.

Facebook-сторінка події

Програма заходу

 

16.30-17.00

Реєстрація,

вітальна кава

17.00 – 17.30

Анна Білоус, дослідниця Cambridge Society for Social and Economic Development

Презентація дослідження “Оцінка впливу новостворених директоратів на якість урядових рішень в Україні”

  • Латентні проблеми державної служби в процесі впровадження реформ

  • Проблема агента-принципала в українському уряді. Що це, і чому з цим важливо боротися? 

  • Чому саме вчитись із помилок інших? Пропозиції до переосмислення CPIs та performance-based pay як інструментів реформ 

17:30-17:45

Дискусант: Олена Байда, державний експерт Директорату енергоефективності, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ

17.45 – 18.15 

Чи стали директорати рішенням проблем державної служби? Дискусія

18.15-18.30

Q&A. 

Що треба змінити? Обговорення можливих інструментів вирішення проблеми для уряду України 

18:30-19:00

Фуршет та нетворкінг

 

Запрошені учасники:

Павло Ковтонюк, заступник Міністра охорони здоров’я

Альона Шкрум, народний депутат від партії «Батьківщина»

Ігор Корховий, в.о. Державного секретаря Міністерства регіонального розвитку

Владислав Власюк, директор департаменту реєстрації та нотаріату Міністерства юстиції України, генеральний директор Директорат з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності, Міністерство юстиції України (2018-2019)

Кирило Клименко, старший проектний менеджер з реформи державного управління, Офіс реформ Кабінету Міністрів України

Ганна Новосад, генеральний директор, Директорат стратегічного планування, Міністерство освіти та науки України, кандидат в народні депутати від партії «Слуга народу»

Грегор Вірант, ключовий експерт, проект EU4PAR

Модератор: Дарина Марчак, очільниця Центру з аналізу публічних фінансів та державного управління, Київська Школа Економіки

Інформація про авторок дослідження:

Анна Білоус – докторка філософії з досліджень розвитку (університет Кембриджу), брала участь у розробці освітніх програм для Oxbridge Academic Programs (США, Велика Британія) та the First Landing Education (Республіка Китай, Велика Британія). Наразі викладає у Київській школі економіки на програмі публічної політики та врядування та є дослідницею в Cambridge Society for Social and Economic Development.

Тетяна Тищук – керівниця проекту iMoRe (Індекс моніторингу реформ) у VoxUkraine, викладачка у Київській школі економіки на програмі публічної політики та врядування. Тетяна з власного досвіду знає специфіку роботи на державній службі, оскільки працювала на різних посадах в Міністерстві економіки та Державній службі статистики України.

Тетяна має докторський ступінь у галузі економіки Донецького національного університету (2002), диплом інженера в галузі управління інформаційними системами (Донецький державний технічний університет,1997), а також ступінь в сфері права (Академія адвокатури України, 2006).

Дослідження «Оцінка впливу новостворених директоратів на якість урядових рішень в Україні» було проведене разом із Cambridge Society for Social and Economic Development та в межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.

Думки та позиції викладені у цьому дослідженні є позицією авторів та не обов’язково відображають позицію Посольства Швеції в Україні, Міжнародного фонду «Відродження» та Ініціативи відкритого суспільства для Європи (OSIFE).

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: