Як бабуся відновила своє право на спілкування з онуком

Василь Ковальчук, активіст ГО “Центр правової допомоги”, опублікував на порталі “Правовий простір” статтю про те, як бабусі допомогли відновити спілкування з онуком

Василь Ковальчук, активіст ГО “Центр правової допомоги”, опублікував на порталі “Правовий простір” статтю про те, як бабусі допомогли відновити спілкування з онуком. Громадська організація координує роботу Центру правової інформації та консультацій у місті Ковель (Волинська область), який працює за підтримки програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

Як бабуся відновила своє право на спілкування з онуком
Василь Ковальчук

Втративши сина, жителька Ковеля Волинської області хотіла спілкуватися з єдиним онуком. Та невістка намагалася вчиняти перешкоди, заважала побаченням. Так тривало, доки у справу не втрутилися юристи Центру правової інформації та консультацій.

На початку травня 2014 року до Центру правової інформації та консультацій у місті Ковелі, що створений та діє при ВОГО «Центр правової допомоги», звернулася Світлана Іванівна. Зі сльозами на очах вона пожалілася, що вже понад рік не має змоги бачити єдиного онука, бо не знає куди його завезла невістка. Справа у тому, що у 2009 році загинув її син, залишивши напівсиротою трьохрічного Максима. Світлана Іванівна після цієї трагедії вважала за потрібне підтримувати онука та невістку. Відносини складалися добре та дружньо, але згодом все змінилося. Невістка почала налагоджувати своє особисте життя і досить часто змінювала місце проживання. Напевне, щоб перегорнути трагічну сторінку свого життя і розпочати все по-новому, молода жінка почала уникати свекруху. З часом вона повністю ізолювала дитину від бабусі. Навіть, коли Світлана Іванівна попереджала, що хоче приїхати побачитися з онуком або забрати онука до себе додому, то завжди чула відмову, невістка завжди щось вигадувала, аби завадити спілкуванню.

Скільки б бабуся не намагалася врегулювати це питання, домовитись з невісткою не виходило, а ситуація тільки загострювалася. Дійшло до того, що бабусі не повідомляли, де зараз живе онук. Таке ставлення дуже боляче сприйняла Світлана Іванівна, адже вона вже втратила сина і не хотіла втратити ще й онука, спілкування з яким становило сенс її життя. Бабуся відчувала, що й онук сумує без неї.

Працівники Центру перейнялися проблемою жінки. Юрисконсульт Наталія Дуброва з’ясувала, що останнім місцем проживання невістки є місто Луцьк та підготувала заяву до Органу опіки та піклування виконавчого комітету Луцької міської ради з проханням встановити місце проживання та місце навчання дитини, а також допомогти врегулювати питання побачень та зустрічей бабусі з онуком.

Після травневих свят Світлана Іванівна завітала до Центру правової інформації та консультацій з подякою за те, що правозахисники допомогли відшукати онука. Також вона повідомила, що її досить гарно прийняли уповноважені посадові особи Органу опіки та піклування і навіть посварили за те, що вона так довго не зверталась до них за допомогою. Отже, можна вважати, що цю сімейну проблему залагоджено. Й невістка нарешті почне зважати на почуття свекрухи та свого сина та зрозуміє, що любові багато не буває.

Контакти:
ГО “Центр правової допомоги”
(03352) 7 39 92
legal_aid@ua.fm

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: