Як кращий доступ до дитсадків збільшить працевлаштування матерів

53% жінок називають догляд за дітьми та недоступність альтернативних варіантів догляду (дитячий садок, няня, родичі) однією з причин своєї незайнятості. 29% взагалі вважають, що це першочергова причина, чому вони не можуть працювати. Такими є результати минулорічного звіту «Як збільшити зайнятість жінок і чому це важливо для економіки?». 

ЦЕС продовжив досліджувати питання працевлаштування жінок, провівши аналіз проблем в дошкільній освіті та дослідивши їхній вплив на залучення жінок до робочої сили в Україні.

Запрошуємо 30 листопада о 14:00 долучитися до публічної онлайн дискусії «Як покращення доступу до дошкільної освіти допоможе матерям на ринку праці» та презентації результатів дослідження ЦЕС. Дослідження було підготовлено в рамках «Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні», яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.

Програма заходу:

14:00-14:20 – презентація дослідження «Як покращення доступу до дошкільної освіти допоможе матерям на ринку праці», Анастасія Телетьон, економістка ЦЕС

14:20-15:00 – публічна дискусія 

  • Олена Бохно, начальниця управління дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти Київської міської державної адміністрації
  • Оксана Дутчак, магістерка соціології та соціальної антропології, заступниця директорки Центру соціальних та трудових досліджень
  • Ганна Новосад, міністерка освіти та науки України (2019-2020 р.р.)
  • Наталія Піпа, народна депутатка України, Секретар Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій

Чому в бюджеті 2020 не вистачає грошей і що з цим робити?

Влітку було підтверджено кредитну програму МВФ, якої Україна потребувала, зокрема, через кризу, пов’язану з коронавірусом. В межах цієї програми передбачалося, що ми отримаємо два-три транші цього року. Ці гроші планувалося спрямувати до бюджету на покриття його дефіциту.

Через те, що ми не отримали кредитів на покриття дефіциту бюджету в цей складний кризовий рік, ми зараз опинилися в ситуації, коли півтора місяці до кінця року і кінці не сходяться з кінцями.

Як було сказано пані Георгієвою, директоркою-розпорядницею Міжнародного валютного фонду, для того, щоб відбулася місія МВФ, Україна має продемонструвати конкретні дії щодо виконання домовленостей, які було прописано в меморандумі про співпрацю.

Серед ключових питань, які є на порядку денному, рішення Конституційного Суду України (КСУ), яке скасувало відповідальність за свідоме невірне електронне декларування статків посадовців, і зняття ризиків щодо ухвалення КСУ інших рішень, які по суті підірвуть попередні кроки, які виконувала Україна в межах програм МВФ.

Влада має запобігти ситуації, коли за рішеннями КСУ банки будуть визнані неплатоспроможними, буде відмінена земельна реформа, скасовано створення Вищого антикорупційного суду.

Так само має бути перезавантажена Вища раду правосуддя і почата справжня очистка судової системи. Адже за опитуваннями Dragon Capital, EБA та ЦЕС, недовіра до судів є основною причиною, чому іноземні інвестори не хочуть приходити до Україні і, відповідно, чому ми не маємо економічного зростання.

Якщо протягом найближчих тижнів ми не продемонструємо конкретних дій, яких очікує МВФ, то для Мінфіну буде надзвичайно складним фінансування навіть захищених статей видатків до кінця року.

Уряд намагається зробити вигляд, що все добре, хоча все не є добре. Хоча досвід попередніх років показав, що якось в ці останні місяці вдавалося “пропетляти” і якось ці гроші десь нашкребти, але є й набагато гірші приклади в українській історії навіть в не кризові роки. Аби фінансувати ці витрати, в останні місяці року, наприклад, забирали гроші з місцевих бюджетів, не повертали ПДВ експортерам, не платили підрядникам бюджетних організацій і вони сиділи без грошей до наступного року.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: