9 квітня на Суспільному стартує показ 6-ти серійного документального проєкту “Я залишаюсь”, створеного творчою групою та Центром суспільних ініціатив “Перспектива”, за підтримки нашого Фонду.
Показ проєкту заплановано на всіх каналах регіональної мережі Суспільного Мовлення – Суспільне.Регіони. Щовівторка та щосереди з 9 квітня, о 21:00.
Проєкт покликаний розповісти історії людей, які попри війну залишаються в прифронтових, деокупованих та тилових громадах, і продовжує творити життя – відкриває нову справу, відроджує старі ремесла, допомагає іншим, піклується про свою громаду і небайдужий до долі тих, в кого війна забрала дім чи рідних людей.
“Ці люди часто знаходяться в тіні, в невеличких містах і селах. Але їхні історії варті того, аби бути почутими і побаченими. Цей проєкт про тих, хто має сміливість, відповідальність та енергію долучатися до захисту та творення України, про силу об’єднання небайдужих людей.”, – говорить творча команда проєкту.
“Наш задум був у тому, аби говорити про важливе, з любов’ю до України, історіями звичайних людей, які мають силу залишатися в невеличких селах і містах, і бути корисними своїй громаді. Адже з таких історій складається стійкість всієї країни.”, – ділиться Анна Слюсаренко, продюсера та авторка ідеї проєкту.
Олексій Орловський, Директор Програми “Демократія і належне врядування” нашого Фонду наголосив, що важливо мотивувати людей та піднімати їхній дух. Надихати повертатись, залишати їх тут, створюючи належні умови для цього на рівні держави, на рівні громад. На це впливає, зокрема, ефективна співпраця громадського сектору, місцевого самоврядування та медійників. Саме тому наш Фонд підтримав створення проєкту.
Анна також розповіла, що творча команда побувала і в прифронтових громадах, і деокупованих, і тилових. Щоб через історії людей показувати проблеми, які стоять перед невеличкими містами й селами, а також можливі рішення. І все це – звичайною людською мовою, з конкретними прикладами.
Кожна серія розкриває різні важливі теми для суспільства — формування добровольчого руху в громадах (Миколаївська область), порятунок та збереження музейних колекцій (Сумська область), документування військових свідчень та створення своєрідного архіву війни в громадах, які зустріли та дали відсіч ворогу (Сумська область). Проєкт також розповідає історії створення житла для ВПО та інтеграція їх в громаду, щоб вони ставали залученими в життя, отримували роботу (Чернігівська область), важливість попри біль і втрати вміти взяти відповідальність за інших, наприклад, на ціле село, коли воно залишається без очільника (Миколаївська область) тощо.
Більше про проєкт можна дізнатись на його сторінках у Facebook та Instagram.
Переглянути усі серії проєкту можна на його Ютуб-каналі: