5 грудня, на день волонтера, у Києві пройде щорічний Форум розвитку громадянського суспільства, який ІСАР Єднання проводить за підтримки партнерів. Серед них — і наш Фонд.
“Цьогорічна тема Форуму — це присвята кожному українцю за національністю і покликом серця. Це подяка вам — захисникам і волонтерам, громадським активістам, благодійникам, підприємцям, лікарям, учителям, службовцям, митцям і науковцям — усім, хто щодня наближає перемогу, працюючи для майбутнього України.”, — говорить команда організаторів.
Форум збере сотні представників і представниць громадянського суспільства, донорів, митців, діячів культури, волонтерів та активістів. Програма як завжди надзвичайно насичена, а наш Фонд радий анонсувати свої події, які проходитимуть на шести локаціях Форуму.
Велика сцена
Донорське кафе, 12:40 – 14:00
Традиційно шукайте нас на Великій сцені з презентацією програм і можливостей від нашого Фонду і обовʼязково підходьте до нашої стійки, аби поспілкуватись, поставити питання які вас давно турбують і дізнатись більше про те, які можливості має Фонд для громадянського суспільства.
Мала сцена
Панельна дискусія “Шлях до справедливості“, 16:40 – 18:00 (Мала сцена)
На малій сцені чекатимемо на вас для обговорення викликів для справедливості в Україні, які постають зараз. В колі експертів та експертом окреслимо очікування щодо справедливості та подолання несправедливості внаслідок війни.
Боротьба із очевидною несправедливістю стала чинником для об’єднання українського суспільства. Проте, часто погоджуючись із тим, що є несправедливим, люди по різному бачать справедливість, пошук якої може поляризувати позиції та плани. Люди, натхненні своїм розумінням справедливості, можуть бути вкрай руйнівними в своїх діях. Як цього уникнути? Чи може бути справедливість спільною об’єднуючою ціллю для українського суспільства? Які є ризики та перешкоди? Чи справді існує сильний запит на справедливість? Що ми розуміємо під справедливістю, як власний досвід індивідуальний та колективний впливає на розуміння справедливості? Які елементи боротьби за справедливість мають бути основоположними, а які компліментарними: покарання за злочини, відшкодування шкоди, збереження пам’яті тощо.
Модеруватиме розмову українська письменниця, адвокатка, правозахисниця Лариса Денисенко.
Спікери:
- Максим Буткевич
- Ангеліна Корякіна
- Максим Ієлігулашвілі
- Олеся Островська-Люта
- Ольга Духніч
- Оксана Довгополова
Секція “Спитай мене як”
Спитай мене як зазнавали невдачі та досягали успіху євроінтеграції агенти змін, 11:00 -12:20
Розмова у стилі Ted-x з виконавчою директоркою незалежного аналітично-адвокаційного центру “Український центр європейської політики” Любов’ю Акуленко.
Під час виступу Любов Акуленко спробує розкрити роль ГО і аналітичних центрів у просуванні процесів євроінтеграції України на національному рівні, потенціал та результати роботи, можливості включення для зацікавлених сторін або ж як можна використати результати для роботи.
Секція “Простір книголюбів”
Книга як фортеця: роль культури у захисті та стійкості, 12:40 – 14:00
Наша панельна дискусія про книги і роль культури у захисті стійкості пройде на локації “Простір книголюбів”.
Нині в Україні спостерігається великий інтерес до своєї культури й зокрема літератури. Натомість в Європі та США нині спостерігається спад популярності читання й особливо друкованих книг. Популярність книги як основного джерела дозвілля знижується в умовах конкуренції з цифровими розвагами, соціальними мережами та відеоконтентом, які займають значну частину уваги читачів. В Україні навпаки — з року в рік українці читають більше, про це свідчать дослідження, які проводить зокрема Український інститут книги. Фахівці галузі, експерти, дослідники й інтелектуали по-різному пояснюють ці процеси. Публічна дискусія “Книга як фортеця: роль культури у захисті та стійкості” покликана спробувати допомогти зрозуміти як ці процеси впливають на громадянське суспільство в Україні та які можливості й виклики виникають у зв’язку з цим.
Учасники:
- Олександра Коваль, директорка Українського інституту книги;
- Віталій Портніков, публіцист, письменник і журналіст, лавреат Шевченківської премії, член Українського ПЕН;
- Катерина Калитко, поетка, перекладачка, лавреатка Шевченківської премії, членкиня Українського ПЕН;
- Олексій Ерінчак, бізнесмен, ІТ-фахівець, засновник і власник книгарень “Сенс” у Києві;
- Софія Челяк, журналістка Frontliner, членкиня Українського ПЕН, програмна директорка Lviv Book Forum, радниця міського голови Львова з питань книговидання.
Відкрита розмова з Андрієм Курковим, 15:00 – 16:20
Андрій Курков — відомий український письменник, журналіст і кіносценарист. Президент Українського ПЕН (2018 – 2022), який є автором понад 20 книг, серед яких як дорослі романи, так і казки для дітей. Курков також є ввтором понад 20 сценаріїв для художніх та документальних фільмів. За сценаріями цього письменника створено вісім кінофільмів, а у 2014 році його було нагороджено Орденом Почесного легіону Франції.
Видання його найпопулярнішого роману «Пікнік на льоду» було продано в Україні накладом 150 тисяч примірників. Книги Куркова перекладені 36 мовами. Найбільше книжок перекладено німецькою (для Австрії, Німеччини, Швейцарії). Також велику кількість його творів перекладено французькою, англійською.
Під час розмови з письменником, яку модеруватиме заступниця виконавчого директора нашого Фонду Інна Підлуська, ми поговоримо про:
- культуру як основу для розвитку та збереження людей в Україні, і не лише зараз, але й в довгостроковій перспективі? які основи маємо закласти та вберегти сьогодні для майбутніх поколінь;
- як культура є сховком, але також і місцем де плекається громадянська ідентичність,
- культурну дипломатію: на яких майданчиках і як нам говорити, щоб бути почутими?
- феномен книжкових клубів та увага до читання в Україні: чи це новий прояв горизонтальних відносин та критичного мислення чи все ж втеча від реальності?
- феномен стійкості України.
Секція “Міжнародна адвокація та Євроінтеграція“
Майстерня “Європа ближче: інструменти євроінтеграції для локальних ГО”, 15:00 – 16:20
У секції “Міжнародна адвокація та євроінтеграція” чекатимемо на вас із майстернею, мета якої окреслити поле роботи громадських організацій для євроінтеграції України, продемонструвати конкретні програми та інструменти роботи.
Формат: інтерактивна лекція з включенням досвідів учасників Форуму.
Майстри – спікери: Василь Бабич та Іван Нагорняк (ГО “Easy Buisness”)
Секція “Партнерства”
Fishbowl дискусія “Людський капітал для стійкості громад“, 16:40 – 18:00
У секції “Партнерства” зустрінемось о 16:40 для розмови про роботу ГО у сфері збереження людського капіталу в громадах.
Формат: fishbowl дискусія з трьох кіл.
1-ше коло: представники ГО локального рівня: Наталя Дрозд (ГО Доброчин), Тетяна Терлецька (ГО “Центр розвитку та співпраці громад”), Роман Помаз (ГО “Потрібні тут”), Олександр Скрипай (“Зміст”)
Запитання: які виклики та рішення щодо людського потенціалу в громадах? Які інструменти пропонує бізнес, ОМС? Чи є тут поле для діяльності ГО
2-ге коло: Людмила Дінник (ГО “Джерело підтримки”), Людмила Пономаренко (“Ліга Сучасних жінок”), Ніколаєва Тетяна Вʼячеславівна, директорка Херсонського обласного центру зайнятості.
3-тє коло: експертні підсумки від спікерів:
- Василь Воскобойников, президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування;
- Юлія Тищенко, голова ради Українського незалежного центру політичних досліджень, керівниця програм;
- Олександра Бетлій, провідна наукова співробітниця та координаторка проєктів, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій;
- Світлана Матвієнко, голова Ради “Лабораторії законодавчих ініціатив”.