«Новини як зброя» – в Україні презентують результати дослідження російської пропаганди у британських медіа

Презентація відбудеться під час дискусії «Toxic Power: щупальця російської пропаганди у Великій Британії та Україні»

Запрошуємо приєднатись до дискусії «Toxic Power: щупальця російської пропаганди у Великій Британії та Україні», що буде присвячена досвіду виявлення та протидії російській пропаганді.

Чому російській пропаганді про отруєння в Солсбері вдалось заполонити мейнстрімні британські медіа? Навіщо російські інформагентства у Британії зображають Європу слабкою і дезорганізованою? Як вигадані історії про слабкість НАТО потрапляють в респектабельні ЗМІ? І яким чином британський досвід протидії російській пропаганді можна застосувати Україні напередодні президентських виборів?

Ці та інші питання будуть обговорені під час дискусії «Toxic Power: щупальця російської пропаганди у Великій Британії та Україні», що пройде 12 березня з 14:00 по 17:00 у конференц-залі Mainhall (вул. Володимирська 49а, метро «Золоті Ворота»).

Організатори події: Міжнародний фонд «Відродження» спільно з Агенцією журналістики даних.

Під час дискусії в Україні буде вперше презентовано результати масштабного дослідження «Новини як зброя», що включає аналіз сотень тисяч повідомлень британських ЗМІ на предмет наявності російської пропаганди.

Спеціальний гість: Гордон Ремсі, автор дослідження «Новини як зброя», старший науковий співробітник Вестмінстерської школи медіа та комунікацій, екс-виконавчий директор Центру досліджень медіа, комунікацій та влади Кінгс Коледжу Лондону.

Також у дискусії візьмуть участь:

Роман Кульчинський, головний редактор TEXTY.org.ua;

Наталія Лігачова, шеф-редакторка інтернет-видання «Детектор медіа»;

Володимир Єрмоленко, експерт МГО «Інтерньюз-Україна»;

Євген Федченко, головний редактор StopFake.

Медератор дискусії: Олександр Сушко, виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження».

Порядок денний:

14:00-14:30 – реєстрація, вітальна кава;

14:30-15:00 – презентації дослідження «Weaponizing News», питання-відповіді (Гордон Ремсі);

15:00-16:30 – панельна дискусії щодо виявлення та протидії російської пропаганди (Гордон Ремсі, Роман Кульчинський, Наталія Лігачова, Володимир Єрмоленко, Євген Федченко, Олександр Сушко);

16:30-17:00 – неформальне спілкування та мережування.

Учасники події також отримають доступ до використання спеціалізованого програмного забезпечення Steno, що призначене для аналізу та виявлення пропаганди у ЗМІ.
Буде забезпечений синхронний переклад.

Для підтвердження участі просимо зареєструватися за посиланням.

Реєстрація триває до 11 березня, 12:00.

~~~

Детальніше про дослідження:

Дослідження «Новини як зброя: RT, «Спутнік» і прицільна дезінформація», яку підготували дослідники з Кінгз Коледжу в Лондоні за фінансової підтримки Фундацій Відкритого Суспільства, є першим всеохопним дослідженням тактик, проваджених RT і «Спутніком» задля демонстрування російської могутності й формування новинного порядку денного у Великій Британії. В рамках дослідження автори проаналізували більше 10 тис. повідомлень російських інформаційних агентств та понад 150 тис. повідомлень у британських медіа і прослідкували, яким чином британські ЗМІ потрапляють на гачок російської пропаганди.

В рамках дослідження українського контексту, експерти порівняли російськомовні новини в російських та українських медіа, виявивши маніпуляції з боку RT, «РИА Новости» й ТАСС, які негативно висвітлювали парад до Дня незалежності України та пропозиції щодо незалежності Української Православної Церкви. Це дослідження було проведень у співпраці з агенцією журналістики даних Texty.org.ua.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: