Всеукраїнський тиждень паліативної та хоспісної допомоги привертає увагу до проблем невиліковно хворих

Заходи в межах Тижня підтримує програма “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”

В Україні проходить Тиждень паліативної та хоспісної допомоги, покликаний привернути увагу суспільства до проблем невиліковно хворих. Заходи в межах Тижня підтримує програма “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги презентувала соціальний проект “Зупинимо біль разом!” По всій Україні відбуваються акції – круглі столи, благодійні та соціально-мистецькі заходи, зокрема “Портрет із майбутнього” та “День зірки в хоспісі”. у межах проекту художники намалювали портрети відомих людей – таких, якими їх уявляють у 2041 році. Зображені на портретах особистості – Даша Малахова, Ірена Карпа, Владислав Яма, Святослав Олійник, Владислав Ващук, Віктор Павлік і Гайтана – побували в хоспісах і будинках для літніх людей, де надали свою допомогу.

6 жовтня в Дипломатичній академії України відбудеться благодійний захід, у якому візьмуть участь відомі політики, громадські діячі, представники дипломатичних місій в Україні, церковнослужителі. Там пройде аукціон-продаж картин провідних українських художників, а отримані кошти буде спрямовано на підтримку українських хоспісів у Києві, Херсоні та Дубні.

8 жовтня відбудеться спільний молебень у церквах усіх конфесій Києва.

Голова організації Василь Князевич зауважив, що щороку в Україні близько 1,5 тисячі людей потребують особливого догляду. При цьому, за його словами, в Україні діє всього 12 стаціонарних хоспісів і 20 паліативних відділень при лікарнях.

Всесвітній день хоспісної та паліативної допомоги відзначають щорічно у другу суботу жовтня. Ініціатором відзначення є Всесвітній альянс паліативної допомоги, куди входять національні та регіональні організації, які підтримують розвиток хоспісної та паліативної допомоги в усьому світі. Цього року Всесвітній день хоспісної та паліативної допомоги припадає на 8 жовтня.

Паліативна допомога – це комплексний підхід, мета якого – забезпечити максимальну якість життя пацієнта з невиліковним (смертельним) захворюванням і членів його родини шляхом запобігання та полегшення страждань завдяки ранньому виявленню й точному діагностуванню проблем і проведенню адекватних лікувальних заходів, а також надання психосоціальної та моральної підтримки.

Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги
(044) 239 72 43
info@ligalife.com.ua

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти захисту прав уразливих груп населення у сфері охорони здоров’я шляхом підтримки та розвитку потенціалу громадськості й активістських організацій, сприяти становленню політик і практик у сфері громадського здоров’я, які відповідають міжнародним стандартам, базуючись на принципах доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: