Впливовість українських аналітичних центрів обговорять на міжнародній конференції

Просимо зазначити у Вашому робочому графіку дату конференції – 28-29 січня 2013 року

За часи незалежності в Україні почала формуватися сфера публічної політики, у якій важливу роль відіграють незалежні аналітичні організації. Яким є внесок аналітичної спільноти у вироблення й реалізацію публічної політики? Як можна посилити аналітичні центри й цим сприяти покращенню публічного діалогу?

Прагнучи знайти відповіді на ці питання, Міжнародний фонд “Відродження”, Фонд аналітичних центрів Відкритого Суспільства (Open Society Think Tank Fund) і проект “Об’єднуємося заради реформ” (UNITER/Pact), який здійснюється за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), вирішили оцінити сучасну діяльність аналітичних організацій і потенціал їхньої участі у формуванні публічної політики в Україні.

Результатом стала спільна ініціатива, яка має на меті:
– з’ясувати, як розвивається попит на громадську експертизу, дослідження й аналітичні розробки у сфері публічної політики;
– окреслити “портрет” ключових аналітичних центрів, які працюють у сфері досліджень публічної політики в Україні;
– проаналізувати діяльність донорів у цій сфері й запропонувати підходи для подальшої взаємодії;
– запропонувати рекомендації для розвитку організаційного й експертного потенціалу аналітичних центрів.

Оцінку здійснюють три знані міжнародні експерти – Ніколай Пєтров (Московський Центр Карнеґі), Ерік Лівні (Міжнародна школа економіки при Тбіліському державному університеті) й Ольга Oнух (Оксфордський університет), які проводили польові дослідження в Україні у вересні-жовтні 2012 року. Також вивчення середовища аналітичних центрів включає опитування цільових аудиторій досліджень політики, яке здійснив Київський міжнародний інститут соціології у квітні 2012 року.

Висновки та рекомендації буде оприлюднено на міжнародній конференції, яка відбудеться в Києві в січні 2013 року. Ми сподіваємося, що це дослідження матиме важливе значення для подальшої роботи з розвитку аналітичних центрів України. Просимо зазначити у Вашому робочому графіку дату конференції – 28-29 січня 2013 року. У найближчі тижні ми оприлюднюватимемо додаткову інформацію про це дослідження та його висновки. Тож, будь ласка, стежте за оновленнями!

Контакти:

Міжнародний фонд “Відродження”
Діана Зубко
(044) 461 95 00
zubko@irf.ua

UNITER
Ярополк Тимків
ytymkiv@pactworld.org

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: