Вперше Австрійський Давос у Києві

Ініціативна група Альпбах-Київ за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» з 29 червня по 9 липня 2010 року проводить Альпбахську літню школу з європейської інтеграції (АЛШЄІ) у м. Києві на базі Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Її слухачами є 27 молодих громадян Азербайджану, Бєларусі, Вірменії, Грузії, Молдови, Росії та України.

Щорічно, починаючи з 1945 року, у мальовничому тірольському містечку Альпбах (Австрія) проходить “Європейський Форум Альпбах” www.alpbach.org, на який збираються провідні діячі науки, культури, політики, бізнесу, об’єднані спільною ідеєю – збереження європейської культури. Протягом двох тижнів Альпбах перетворюється на аналог Давосу, платформу для обміну ідеями та досвідом експертів Європейського Союзу (ЄС). З 1992 року у рамках форуму проводиться Літня Школа з Європейської Інтеграції. АЛШЄІ проводиться вже у 10 країнах, а з 2010 року – і в Україні.

Метою Школи є ознайомлення студентів з основами функціонування Європейського Союзу, передача навичок та досвіду для аналізу соціально-економічних та юридичних питань Європейської Інтеграції.

АЛШЄІ в Києві запропонувала своїм слухачам всеохоплюючий курс із права та політики Європейського Співтовариства та Європейського Союзу. Зазначена літня школа покликана сприяти розумінню студентами основних засад функціонування Європейського Союзу. Вона надає можливість студентам отримати базові навички для аналізу соціально-економічних та юридичних питань з європейської інтеграції, а також ознайомити їх з культурою та практикою живих дебатів з приводу поточних проблем європейської інтеграції англійською мовою. Для студентів випадає унікальна нагода – опинитися у мультикультурному середовищі, отримати знання від багатонаціональної команди лекторів з числа громадян Австрії, Чехії та України, що об’єднує відомих учених, політиків, державних службовців. Лекції та фінальний екзамен проводяться англійською мовою.

З нагоди започаткування АЛШЄІ в Україні організаційний комітет ІГ Альпбах-Київ провів урочисті заходи за присутності видатних політиків, дипломатів та науковців з України, Австрійської Республіки та Нідерландів.

Також 5 липня 2010 року відбувся брифінг на тему: «Перспективи Євроінтеграції України: на порозі нової угоди», участь в якому взяли:

  • Доктор Ерхард Бусек, президент Європейского Форуму Альпбаха, екс: віце-канцлер Австрійської республіки (1991-1995), Голова Австрійської Християнсько-консервативної народної партії (OVP) (1991-1995), міністр освіти, міністр науки та досліджень Австрійської Республіки (1989-1995);
  • Доктор Маркус Вукетіч, Надзвичайний та Повноважний посол Австрійської Республіки в Україні та Республіці Молдова;
  • Валерій Чалий, заступник Генерального директора Центру Разумкова, екс-заступник Міністра закордонних справ України (2009-2010).
  • Дмитро Шульга, старший менеджер Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження»

Вони розповіли про:

  • Ерхард Бусек – Значущість України для ЄС. Європейський Форум Альпбаха.
  • Валерій Чалий – Україна – регіональний лідер в контексті східного партнерства
  • Маркус Вукетіч – Співпраця Австрії та України, Літня Школа Європейської інтеграції
  • Дмитро Шульга – Роль громадянського суспільства в євроінтеграції України.

 

Довідка

Європейський форум в Альпбаху (www.alpbach.org) є громадською організацією, що була заснована в мальовничій місцині Австрії – Альпбаху в 1945 році, вже впродовж 65 років збирає щорічно провідних діячів науки, культури, політики, бізнесу, об’єднаних спільною ідеєю – збереження європейської культури – і має неформальну назву Австрійський Давос (http://en.wikipedia.org/wiki/European_Forum_Alpbach ).

Протягом двох тижнів Альпбах перетворюється на платформу для обміну ідеями та досвідом експертів Європейського Союзу (ЄС).

У різні роки учасниками Форуму були такі видатні політики та науковці:

  • Індіра Ганді – політичний діяч, Прем’єр-Міністр Індії в 1966-1977 та 1980-1984 рр.;
  • Кі-Муун Бан – генеральний секретар ООН (учасник останньому форуму у 2009 році);
  • Жак Делор – французький та європейський політичний діяч. У 1981-1984 рр. – міністр економіки і фінансів Франції; 1985-1995 рр. – голова Європейської комісії. Автор багатьох наукових та публіцистичних статей з питань європейської валютно-фінансової інтеграції);
  • Вальтер Хальштейн – видатний німецький політик і державний діяч;
  • Фрідріх фон Хайєк – один з найвпливовіших членів Австрійської школи економіки, який в 1974 році, разом із Гуннаром Мюрдалєм, був удостоєний Нобелівської премії з економіки за новаторські розробки в теорії грошей та економічних коливань і глибокий аналіз взаємозалежності економічних, соціальних та інституційних феноменів;
  • Карл П. Поппер – австрійський та британський філософ і соціолог, один із найбільш впливових філософів ХХ століття, теоретик демократії;
  • Ганс Карл Артманн – австрійський поет, прозаїк, драматург, перекладач, визначна постать у німецькомовній експериментальній літературі;
  • Ернст Блох – німецький філософ, автор ряду робіт, присв’ячених ідеям гуманізму та ідеалам історії людства;
  • Ральф Дарендорф – англо-німецький соціолог, соціальний філософ, політолог. Директор Лондонської школи економіки в 1974-1984 рр. З 1988 – ректор Сент-Ентоні-колледжу Оксфордського университету;
  • Фрідріх Дюрренматт – видатний швейцарський прозаїк, драматург, художник-експресіоніст;
  • Конрад Ц. Лоренц – видатний австрійський вчений, один із засновників етології – науки про поведінку тварин, лауреат Нобелівської премії з фізіології та медицини 1973 р., та інші видатні постаті сучасного світу;
  • Єгор Гайдар – ідеолог ліберальних реформ в Росії на посаді виконуючого обов’язки Прем’єр-Міністра країни.

Президентом Форуму є доктор Ерхард Бусек (у минулому – віце-канцлер Австрії, Міністр освіти, міністр науки та досліджень Австрії, Голова Християнсько-консервативної народної партії (OVP), що є однією з двох провідних політичних партій Австрії, повну його біографію див. http://en.wikipedia.org/wiki/Erhard_Busek ).

З 1992 року у рамках Європейського Форуму проводиться Альпбахська Літня Школа з Європейської Інтеграції (АЛШЄІ). У 2010 році АЛШЄІ вперше проводиться Україні.

В Україні діє офіційне представництво Європейського форуму Альпбаху – Громадська організація «Ініціативна група Європейського форуму Альпбаха у Києві» (ІГ Альпбах-Київ), зі статусом асоційованого члена Європейського форуму Альпбаха.

Основною функцією діяльності ІГ Альпбах-Київ є поширення ідеї європейської інтеграції за допомогою освітньої діяльності, у тому числі проведення семінарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: