Вознесенські ОСББ пропонують врегулювати процедуру передачі прибудинкових територій

Процедуру передачі прибудинкових територій недостатньо врегульовано на законодавчому рівні.

Процедуру передачі прибудинкових територій для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків недостатньо врегульовано на законодавчому рівні.  Про це заявили учасники Об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів на прес-конференції 29 липня у Миколаєві. У прес-конференції взяли участь Голова правління Вознесенської міської громадської організації “Агентство економічного розвитку” Сергій Аверков, керівник Фонду розвитку м. Миколаєва Михайло Золотухін, керівник центру “Перспектива” Михайло Антоненко, голови ОСББ м. Вознесенська.

Учасники прес-конференції нагадали, що відповідно до ст. 41 та 42 земельного кодексу України, ОСББ та ЖБК мають право отримати прибудинкову територію у власність або користування. На практиці ж – у містах України через неврегульованість процедури вона затягується, часто мають місце зловживання.

“При передачі землі ОСББ може виготовлятись технічна документація або проект відведення. Але при цьому – проект удвічі довше робиться і коштує удвічі дорожче, що ускладнює процедуру для ОСББ”, наголосив Голова правління Агентства економічного розвитку Сергій Аверков.  Він зазначив, що позиція Коаліції ОСББ та ЖБК є однозначною: передача прибудинкової території повинна відбуватися через виготовлення технічної документації, як це відбувається, наприклад, у Льові.

Сергій Аверков повідомив також, що задля  врегулювання процедури передачі прибудинкових територій ОСББ та ЖБК було розроблено Тимчасовий порядок передачі (надання) земельних ділянок в користування або у власність ОСББ, житловим та житлово-будівельним  кооперативам в м. Вознесенськ, який у порядку місцевої ініціативи поданий на розгляд сесії Вознесенської міської ради.

Проект “Удосконалення процедури безоплатної приватизації прибудинкової території багатоквартирних будинків” здійснюється  громадською організацією “Агентство економічного розвитку” за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства”.

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: