ВООЗ закликає інтегрувати паліативну допомогу до національних систем охорони здоров’я

У Женеві відбулася 67-ма сесія Всесвітньої асамблеї здоров'я

Понад 20 млн. людей у всьому світі потребують паліативної допомоги наприкінці життя. Спеціалізовані служби й окремі фахівці нездатні забезпечити адекватний догляд для такої кількості людей, тому паліативну допомогу слід інтегрувати до національних систем охорони здоров’я. Про це йдеться в резолюції 67-ї сесії Всесвітньої асамблеї здоров’я*, що відбувалася в Женеві (Швейцарія) з 19 до 23 травня. Програмна ініціатива “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження” підтримала поїздку українських фахівців із паліативної допомоги на цей захід. Крім того, участь у сесії брала Ксенія Шаповал, менеджер програмної ініціативи.

Делегація України висловила окрему підтримку резолюції: “Делегація України дякує Секретаріату за підготовку доповіді й підтримує ухвалення резолюції щодо паліативної допомоги. Ми б хотіли окремо відзначити необхідність визнання паліативної допомоги невід’ємним правом людини. Водночас просимо звернути увагу на забезпечення адекватного знеболення й особливо уважно розглянути питання доступності знеболювальних засобів для дітей. Ми хотіли б також висловити вдячність Міжнародному комітету з контролю за наркотиками за визнання необхідності досягти балансу у сфері контролю та доступності наркотичних засобів у медичних цілях”.

“2013 року Україна зробила низку важливих кроків для оптимізації національного законодавства у сфері контролю за наркотичними речовинами. Було розпочато виробництво українського таблетованого морфіну, що підвищило якість життя паліативних пацієнтів. Водночас, на жаль, сьогодні в Україні не зареєстровано дитячої форми морфіну, а адекватне знеболення отримують лише 15% пацієнтів. Ми вважаємо, що це пов’язано з недостатнім рівнем освіти у сфері паліативної допомоги майбутніх медичних працівників. Сподіваємося, що ситуація покращиться вже найближчим часом за рахунок розвитку різних форм надання паліативної допомоги, зокрема організації виїзних служб для надання паліативної допомоги вдома. Хотілося б особливо відзначити внесок українських і міжнародних неурядових організацій, які надають неоціненну підтримку, а також методологічну й технічну допомогу у сфері розвитку паліативної допомоги в Україні. Ми сподіваємося, що затвердження резолюції та визнання паліативної допомоги як невід’ємної частини системи охорони здоров’я позитивно вплине на розвиток цієї сфери в Україні та світі в цілому”, – сказано в заяві української делегації.

*Всесвітня асамблея здоров’я – керівний орган Всесвітньої організації охорони здоров’я

Контакти:
“Громадське здоров’я”
Ксенія Шаповал
(044) 461 97 09
shapoval@irf.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: