Волинська влада консультуватиметься з громадськістю при фінансуванні молодіжних і дитячих програм

У Луцьку відбулося громадське обговорення “Практики фінансування програм і заходів для дітей і молоді у Волинській області: результати громадської експертизи та рекомендації”

21 вересня в Луцьку відбулося громадське обговорення “Практики фінансування програм і заходів для дітей і молоді у Волинській області: результати громадської експертизи та рекомендації”. Захід організувала ГО “Асоціація молодих реформаторів”. Проект “Підвищення прозорості та залучення НУО до бюджетної політики щодо фінансування програм для дітей і молоді з державного та місцевих бюджетів” здійснюють ГО “Комітет підтримки студентського самоврядування”, “Асоціація молодих реформаторів”, “Центр громадської адвокатури”, Івано-Франківський осередок ВМГО “Демократичний альянс” за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

Керівник програми правової підтримки НУО Асоціації молодих реформаторів Тетяна Яцків поінформувала про ініціативу, яку реалізовують у Львівській, Івано-Франківській і Волинській областях. Координатор проекту представила результати дослідження практик фінансування програм і заходів для дітей і молоді з державного та місцевих бюджетів, а також діяльність із реформування законодавства, в тому числі кампанію адвокатування системи держпідтримки для громадських організацій.

Водночас вона наголосила: “Кожна місцева державна адміністрація чи місцева рада, яка здійснює фінансування програм НУО, здійснює розподіл обсягів фінансування на конкурсі, має положення, порядки про конкурс, і тут відкриваються значні перспективи спільної роботи для громадськості та влади у виробленні прозорих принципів фінансування та закріплення їх у цих актах. Інша річ – наскільки до цього готові місцеві органи влади та сама громадськість”.

Голова Асоціації молодих реформаторів Михайло Шелеп, який координував громадську експертизу у Волинській області, заявив: “Процедуру проведення конкурсу з фінансування програм і проектів громадських організацій для дітей, молоді, сімей має бути переглянуто й удосконалено. Зокрема, вона повинна пройти етап консультацій із зацікавленою громадськістю, а всі правові акти, які регламентують порядок проведення конкурсу, має бути розміщено на офіційних веб-сайтах облдержадміністрації й управління”.

Експерти підготували нову редакцію Порядку проведення обласних конкурсів проектів програм, розроблених громадськими організаціями стосовно дітей, молоді, жінок і сім’ї. Михайло Шелеп запропонував зацікавленим громадським організаціям і експертам також внести свої пропозиції до документу (його розміщено на сайті http://amorelutsk.at.ua/).

Депутат обласної ради Ігор Гузь відзначив, що слід впливати не лише на запровадження прозорих процедур проведення конкурсу, а й на призначення відповідних чиновників, які керують управлінням. Також депутат підняв питання про необхідність контролю за обсягами фінансування, яке виділяють на конкурс, та коштами, які чиновники розподіляють без конкурсу.

Представник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Волинської обладміністрації Вікторія Демчук заявила про готовність структурного підрозділу сприяти впровадженню результатів громадської експертизи та закликала громадські організації активніше долучитися до подання відповідних пропозицій.

Сприяння громадській експертизі передбачає:
· обов’язковий розгляд пропозицій за участю представників організації, яка проводила експертизу;
· розробку та затвердження за результатами розгляду пропозицій заходів, спрямованих на їх реалізацію;
· розміщення експертних пропозицій і заходів, які спрямовано на їх реалізацію, на офіційному веб-сайті, звітування про результати врахування пропозицій.

Контакти: ГО “Асоціація молодих реформаторів”, Михайло Шелеп, 067 416 50 86, mike.shelep@gmail.com

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: