Владу закликають покращити доступ до знеболення

ВГО “Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги” під головуванням Василя Князевича закликає Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, Міністерство охорони здоров’я й Уповноваженого Верховної Ради з прав людини покращити доступність знеболення для цільових груп людей, які потребують хоспісної та паліативної допомоги

ВГО “Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги” під головуванням Василя Князевича закликає Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, Міністерство охорони здоров’я й Уповноваженого Верховної Ради з прав людини покращити доступність знеболення для цільових груп людей, які потребують хоспісної та паліативної допомоги. Організацію засновано за участі програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

Ішлося про необхідність змін законодавства, яке регулює призначення, облік і обіг опіоїдних лікарських засобів для покращення доступності знеболення для хворих. За словами експертів, сьогодні на таких хворих виділяють мізерні норми знеболювальних препаратів, що не дає їм змоги провести без страждань останні дні життя. Екс-міністр охорони здоров’я Василь Князевич заявив, що одним із першочергових завдань організації є забезпечення знеболювальними препаратами невиліковно хворих, у тому числі тих, що перебувають на термінальній стадії у домашніх умовах.

За словами експертів, окрім удосконалення нормативної бази та протоколів лікування хворих у термінальній стадії, великою проблемою залишається формування волонтерського руху, психологічна підтримка пацієнтів та їхнього оточення. Василь Князевич сподівається на співпрацю з церквами, релігійними, молодіжними організаціями, з людьми похилого віку та ветеранами. Представники провідних конфесій, які є членами правління ліги, висловили готовність співпрацювати та всебічно допомогати в цій справі.

За даними Міністерства охорони здоров’я, в Україні 60% людей старше 60 років не можуть вести самостійний спосіб життя, тобто майже 1,5 млн. людей потребують медичної і медико-соціальної допомоги. Сьогодні в Україні працює 9 стаціонарних хоспісів та понад 650 хоспісних ліжок. Країна потребує 4 тис. хоспісних ліжок.

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – захищати права вразливих груп населення у сфері охорони здоров’я шляхом підтримки та розвитку потенціалу громадськості й активістських організацій, сприяти становленню політик і практик у сфері громадського здоров’я, які відповідають міжнародним стандартам, базуючись на принципах доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: