Владу закликають оптимізувати держзакупівлі ліків і легалізувати генерики

У Києві відбувся круглий стіл “Доступність лікарських засобів в Україні: правовий фокус на реалії та перспективи”

6 грудня в Києві відбувся круглий стіл “Доступність лікарських засобів в Україні: правовий фокус на реалії та перспективи”. Захід провели Аналітико-експертний центр при ВГО “Фундація медичного права та біоетики України” спільно з програмою “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження” та Міністерством охорони здоров’я.

Експерти рекомендують змінити ст. 9 закону “Про лікарські засоби”, зокрема в напрямі легалізації генериків ще до вичерпання прав на оригінальний лікарський засіб. Фахівці закликають здійснити адвокаційні заходи, спрямовані на впровадження в Україні примусових ліценцій на виробництво та ввезення генеричних лікарських засобів для найбільш уразливих верств населення.

Крім того, рекомендовано внести зміни до Державної програми імпортозаміщення ліків на 2012-2021 роки у напрямі легалізації відповідного сегменту генеричних лікарських засобів та зобов’язання дотримуватися стандартів GMP.

Експерти вважають, що потрібно чітко визначити критерії для формування номенклатури лікарських засобів, які закуповують за кошти державного бюджету. Владу закликають переглянути обсяги закупівель препаратів з огляду на їх фактичне використання та можливе зростання кількості споживачів. Також рекомендовано оптимізувати управління запасами лікарських засобів.

Фахівці закликають провести інвентаризацію зареєстрованих лікарських засобів щодо відповідності міжнародним і національним стандартам якості, ефективності й безпеки з одночасним формуванням єдиного реєстру лікарських засобів і виробів медичного призначення.

Представників профільних громадських організацій пропонують залучати до формування номенклатури лікарських засобів при плануванні державних закупівель. Владу закликають враховувати незалежні результати моніторингу потреби в лікарських засобах.

Резолюція круглого столу

Аналітико-експертний центр
ВГО “Фундація медичного права та біоетики України”
067 67 07 033

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти захисту прав уразливих груп населення у сфері охорони здоров’я шляхом підтримки та розвитку потенціалу громадськості й активістських організацій, сприяти становленню політик і практик у сфері громадського здоров’я, які відповідають міжнародним стандартам, базуючись на принципах доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: