Владі Одещини рекомендують активніше співпрацювати з громадськістю

За словами експертів, нинішній рівень діалогу мешканців Одещини з владою не відповідає ні суспільним очікуванням, ні новим державним пріоритетам

Нинішній рівень діалогу мешканців Одещини з владою не відповідає ні суспільним очікуванням, ні новим державним пріоритетам. Про це 25 вересня на засіданні Громадської ради при Одеській обладміністрації заявив керівник ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” Андрій Крупник. Він представив результати громадської експертизи залучення обласною владою громадян і неурядових організацій до врядування, яку було здійснено за підтримки програмної ініціативи “Демократична практика” Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами експерта, можливості громадян і їх об’єднань впливати на рішення обласної влади вкрай обмежені, а обладміністрація й облрада працюють недостатньо відкрито.

Андрій Крупник зауважив, що близько 80% громадських активістів і навіть половина обласних чиновників вважають, що керівництву області слід змінити своє ставлення до громадськості та розглядати її як партнера. Про це говорять результати опитування, проведеного серед них навесні. На думку опитаних, ефективній співпраці влади та громадськості заважає недосконала нормативна база, відсутність мотивації в чиновників, низька ефективність роботи відповідальних за це служб і посадовців. Крім того, часто самі активісти не бажають або не вміють вести конструктивний діалог.

Експерти запропонували низку заходів для виправлення ситуації:
• керівництву Одеської обладміністрації пропонується створити робочу групу, включити до її складу представників громадськості. Робочій групі слід удосконалити нормативну базу та практику залучення громадськості до підготовки, прийняття та реалізації рішень обласних органів виконавчої влади.
• керівництву Одеської облради пропонується створити робочу групу за участю депутатів, представників обладміністрації та громадськості та доручити їй підготувати поправки до регламенту облради, положення про постійні комісії й апарат ради;
• робочим групам пропонується на оновленій нормативній базі спільно доопрацювати Стратегію економічного та соціального розвитку Одеської області до 2020 року, Програму соціально-економічного та культурного розвитку області, цільові регіональні програми, передбачивши широку участь громадськості;
• громадській раді при обладміністрації пропонується взяти активну участь у діяльності зазначених робочих груп і виконанні намічених завдань, а також здійснити моніторинг того, як ОДА та її підрозділи забезпечують участь громадськості в управлінні місцевими справами, при потребі надати органам влади необхідну методичну допомогу.

Зі свого боку, виконавчий директор Міжнародного фонду “Відродження” Євген Бистрицький заявив, сьогодні жоден орган влади не може діяти ефективно, якщо не спирається на думку й участь активної громадськості. Тому одним із пріоритетів фонду є підтримка громадських експертів, здатних професійно впливати на формування та реалізацію державної політики.

Контакти:
ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення”
Анна Трепалюк
097 48 11 727
(048) 700 76 75
samoorg@ukr.net

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: