Влада Прикарпаття почала впроваджувати громадські рекомендації щодо її роботи

Влада Прикарпаття почала впроваджувати рекомендації, надані за підсумками громадської експертизи її діяльності

Влада Прикарпаття почала впроваджувати рекомендації, надані за підсумками громадської експертизи її діяльності. Експертизу здійснювала ВМГО “Студентське братство” й Інформаційно-аналітичний центр “Логос” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Посадовці розповіли, які експертні пропозиції з акту-висновку громадської експертизи №1 від 28 серпня 2013 року вже втілено, а які буде виконано найближчим часом. Зокрема, на сайті обладміністрації на виконання пункту 5 акту-висновку було максимально широко висвітлено інформацію про регіональні цільові програми за останні три роки (http://www.if.gov.ua/?q=page&id=19317), а також про проведення громадської експертизи, склад і діяльність робочої групи (http://www.if.gov.ua/?q=news&id=20346).

Водночас представники ОДА повідомили, що не можуть надати частини запитаних документів щодо прозорості й результативності видатків обласного бюджету на розвиток української мови й культури, адже координатором обласної програми захисту й розвитку української мови на території Івано-Франківської області на 2013-2015 роки є обласна рада.

Експерт центру “Логос” Олег Яценко розповів, що з представником Івано-Франківської обласної ради було погоджено внесення на найближчу її сесію питань щодо вдосконалення низки регіональних цільових програм (ідеться про зазначення результативних показників і очікуваних результатів кожного заходу відповідних програм). На думку фахівця, це сприятиме громадському моніторингу ефективності та результативності видатків обласного бюджету.

Крім того, Олег Яценко запропонував голові обладміністрації Михайлу Вишиванюку створити постійний консультативний орган, який сприятиме впровадженню вимог законодавства щодо проведення консультацій із громадськістю, розробки й моніторингу виконання регіональних цільових програм, дотримання антикорупційних стандартів.
        

Контакти:
ВМГО “Студентське братство”
(044) 561 85 73

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: