Влада Чернігова й Чернігівщини ігнорує інформаційні запити щодо корупції

Чернігівська обладміністрація та Чернігівський міський голова ігнорують інформаційні запити та пропозиції щодо справ, по яких є підозри в корупції

Чернігівська обладміністрація та Чернігівський міський голова ігнорують інформаційні запити та пропозиції щодо справ, по яких є підозри в корупції. Антикорупційний моніторинг здійснює Чернігівський обласний осередок ВМГО “Демократичні перетворення України” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами активістів, за понад 2 місяці не було отримано конкретних відповідей на 98% запитів і пропозицій. Крім того, ОДА перестала давати відповіді на численні запити на інформацію, посилаючись на її непублічність, хоча раніше на такі ж запити відповідала. Досі не отримано відповідей на 9 із 10 запитів, які було надіслано міському голові Чернігова. Також не отримано відповідей на 2 запити до Державної фінансової інспекції області щодо резонансних для Чернігова справ з явними ознаками корупційних ризиків. Перша справа пов’язана з закупівлею послуг таксі для обласної ради за цінами, що майже вдвічі вищі за ринкові, а друга справа стосувалася численних підозр щодо корупції під час закупівлі автомобіля “Toyota Corolla” комунальним підприємством “Дільниця з контролю за благоустроєм міста”.

Беручи до уваги нереагування на запити, громадські активісти звернулися з до прокуратури Чернігівської області та УМВС у Чернігівській області. Крім того, відкритим листом громадські активісти звернулися до голови Чернігівської ОДА та міського голови Чернігова з проханням виконати вимоги антикорупційного законодавства й терміново дати конкретні відповіді по суті наданих експертних висновків і пропозицій.

Контакти:
Чернігівський обласний осередок
ВМГО “Демократичні перетворення України”
Іван Сікора
project55@ukr.net

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: