Візовий протест під посольством Франції

Активісти зіграли у футбол та вимагали видати візи, щоб підтримати нашу збірну під час Євро-2016.

Громадські активісти зіграли у футбол під дверима посольства Франції та вимагали видати візи. В такий спосіб, 6-го червня, учасники флешмобу сподівалися привернути увагу представників французької амбасади до кричущої ситуації з відмовами і затримкою видачі віз українським вболівальникам, які хочуть підтримати нашу збірну під час матчів Євро-2016.

«Наразі мені відомі близько сотні фактів невидачі віз французьким посольством українським вболівальникам, які хотіли потрапити на Євро-2016. З огляду на цей факт ми зараз намагаємося допоговти людям все ж потрапити на футбольне свято», – говорить Сергій Сидоренко, редактор видання «Європейська правда».

Ситуація набрала обертів після того, як французьке консульство відмовилося надати шенгенську візу українському футбольному фанату, 8-річниому Володі Бобенчика, попри те, що він мав квитки на матчі Євро-2016 та сплачений авіапереліт.

Станом на сьогодні понад тисяча українських уболівальників перебуває у стані тривоги і невизначеності, досі не отримавши візи, необхідні для в’їзду до Франції, а понад сто заявників отримали відмову. Оскільки виїзд більшості уболівальників припадає на 9-11 червня, ситуація вже видається критичною.

Дмитро Шульга, директор Європейської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження», пояснює: «Ця історія показала всю неадекватність візової проблеми, з якою стикається велика кількість українських громадян. Експерти наголошують на тому, що українці не становлять міграційної загрози для Європи. Проте як бачимо, це реальна проблема, яка стосується пересічних громадян: не політиків, не бізнесменів, – а звичайних людей, які просто хочуть вболівати за свою футбольну команду. Ми всі пам’ятаємо, якою була ситуація у 2012-му році, коли Польща й Україна приймали Євро. Тоді Польща цілком впоралася із візовими питаннями, спростивши і пришвидшивши розгляд поданих документів».

Активісти передали посольству письмове звернення, де запропоновані шляхи виходу з кризової ситуації, яке підписали громадські діячі, які працюють у сфері євроінтеграції.

Можливий зрив поїздки сотень українських уболівальників на Євро-2016 стане потужним ударом по іміджу Франції та усього Європейського Союзу в України, сприятиме суттєвому розігріванню євроскептичних настроїв та підірве довіру до цінностей Європи, причетність до яких українське суспільство послідовно доводить. Ця потреба буде ще нагальнішою в разі виходу України з групової частини турніру. За нинішньої процедури Франція свідомо позбавить Україну підтримки уболівальників вже у 1/8 фіналу – багато з них просто не матимуть часу податися на візу.

«Історію Володі Бобенчика зараз потрібно використовувати як аргумент в діалозі про безвізовий режим для України, бо саме ці країни його гальмують. Наразі залишися виключно політичні перепони, інакше би він (безвізовий режим – ред.) вже був би запроваджений. Нам потрібно працювати з лідерами думок в тих країнах, які затягують цей процес, і де панує мігрантофобія. Кроки із візової лібералізації нині не популярні в Європі, тому їхні політики не хочуть про це говорити зі своїми виборцями. І це завдання перш за все громадянського суспільства. Оскільки громадянське суспільство має значно кращу репутацію, аніж політики, і має свої власні канали комунікації. Наразі ці канали потрібно активізувати, аби безвізовий режим став реальністю вже за декілька місяців», наголошує Олександр Сушко, науковий директор Інституту Євро-Атлантичного співробітництва.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: