Візовий режим спрощено: нові переваги для громадян

За словами експертів, зміни до Угоди про спрощення оформлення віз між Україною та ЄС, підписані 23 липня, розширюють перелік категорій громадян, яким видаватимуть візи до країн ЄС за спрощеною процедурою

Зміни до Угоди про спрощення оформлення віз між Україною та ЄС, підписані 23 липня, розширюють перелік категорій громадян, яким видаватимуть візи до країн ЄС за спрощеною процедурою. Про це заявили учасники прес-конференції “Візові сюрпризи літа 2012”, яка відбулася 31 липня в Києві. Захід провела громадська ініціатива “Європа без бар’єрів” за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

На додачу до чотирнадцяти нинішніх запроваджено чотири нові категорії громадян, які можуть безкоштовно отримувати багаторазові довготермінові візи:
• представники громадських організацій;
• учасники офіційних програм ЄС із прикордонного співробітництва;
• представники релігійних громад;
• представники професій, які беруть участь у міжнародних виставках, конференціях, симпозіумах, семінарах або інших подібних заходах.

Розширено перелік тих, хто може подорожувати до ЄС узагалі без віз. Якщо раніше таким привілеєм могли користуватися лише власники дипломатичних паспортів, то тепер це право буде поширено й на власників службових паспортів. Але право безвізового в’їзду буде надано лише власникам біометричних службових паспортів. При цьому закону про біометричні паспорти в Україні поки що не ухвалено.

Ще одним нововведенням є розширення категорій держслужбовців, які можуть користуватися правами на оформлення довгострокових, багаторазових і безкоштовних віз. Якщо в чинній версії Угоди пільги надають членам органів державної влади та місцевого самоврядування, Конституційного та Верховного судів, членам офіційних делегацій, то тепер пільгу поширено на “національних і регіональних прокурорів, їхніх заступників”.

Як поінформували експерти, відтепер термін видачі багаторазових і довготермінових віз становить 1 рік або 5 років (а не “до 1 року” чи “до 5 років”, як було раніше, що дозволяло працівникам консульських установ тлумачити це на власний розсуд). При цьому заявник муситиме обґрунтувати підстави регулярних чи тривалих поїздок.

Спрощено порядок отримання віз працівниками ЗМІ (скасовано вимогу подавати довідку від журналістських профспілок, досить клопотання від редакції). Також спрощений режим віднині діє не тільки для журналістів, а й для інших медіа-працівників (технічного персоналу, операторів тощо).

Спрощено візову процедуру для членів офіційних делегацій, посадовців, депутатів тощо.

Зміни до Угоди ще має бути ратифіковано, після чого вони набудуть чинності. При цьому в Україні оновлений документ має пройти повну процедуру через Міністерства, уряд і парламент.

Громадська ініціатива “Європа без бар’єрів”
Ірина Сушко, iryna_sushko@ukr.net
Мар’яна Кузьо, maryana.kuzio@gmail.com
(044) 238 68 43

***

Мета Європейської програми  – сприяти європейській інтеграції України через поєднання зовнішнього тиску Європейського Союзу з внутрішнім тиском українського громадянського суспільства для утвердження цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: