Визначено переможців конкурсу адвокаційних ініціатив у громадах Південної України

Фонд розвитку міста Миколаєва (ФРММ) підбив підсумки конкурсу мікрогрантів на адвокаційні ініціативи громад Південної України

Фонд розвитку міста Миколаєва (ФРММ) підбив підсумки конкурсу мікрогрантів на адвокаційні ініціативи громад Південної України. Конкурс було проведено за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Громадські активісти Миколаївської, Херсонської областей, АР Крим і Севастополя, що бажали провести кампанію адвокасі, попередньо пройшли навчання у “Школі громадянської дії”, яка діє при ФРММ.

Загалом на конкурс було подано 28 заявок із зазначених регіонів. Максимальна сума мікрогранту становила 15 тис. грн. Термін реалізації проектів – до 30 травня.
 
Проекти, що перемогли в конкурсі:

– “Повернемо владу обличчям до спорту”. Снігурівська районна організація ВФСТ “Колос” Агропромислового комплексу України (село Снігурівка, Миколаївська область). Проект передбачає проведення кампанії адвокасі, спрямованої на відродження районного стадіону “Колос”. Ініціатори мають намір домогтися від влади виготовлення необхідної технічної документації, ухвалення рішення міської ради про виготовлення державного акту на право постійного користування землею, ухвалення рішення про передачу стадіону на баланс комунальної організації “Стадіон Колос” Снігурівського району” та виділення в місцевому бюджеті на 2013 рік необхідного фінансування.

– “Судовий процес зі скасування Договору на право тимчасового користування землею №674 від 29.12.2001 між СМДА і ПП “Прогрес”. Громадська організація “Карантинна слобода” (Севастополь) (без реєстрації юридичної особи). Проект спрямовано на унеможливлення будівництва багатоповерхового готелю у пляжній зоні Карантинної бухти Севастополя, яка потрапляє в комплексну охоронну зону пам’яток Національного заповідника “Херсонес Таврійський”. Серед заходів проекту – розробка й подання позову від Севастопольської міської державної адміністрації з вимогою розірвати договір оренди цієї ділянки з ПП “Прогрес” у зв’язку з невиконанням умов договору, ведення судового процесу, проведення широкої інформаційної кампанії та розробка проекту використання ділянки як рекреаційної зони загального користування.

– “Передача землі як умова належного функціонування об’єднання співвласників”. ОСББ “Люмера” (Миколаїв). Проект спрямовано на реалізацію права мешканців будинку по вул. Декабристів, 7, у Миколаєві на комфортне проживання та просування їх інтересів у сфері оформлення прибудинкової території. Це захистить мешканців від незаконного встановлення на прибудинковій території малих архітектурних форм (кіосків, гаражів), уможливить проведення робіт із благоустрою й озеленення.

– “Час діяти!” ОСН “Перлина гаю” (місто Вознесенськ, Миколаївська область). Мета проекту – розширення та благоустрій цвинтаря колишнього селища Прямий (нині мікрорайону Прямий міста Вознесенська) з залученням громадськості й ухваленням необхідних нормативно-правових актів міськради. Це дозволить вирішити проблему перевантаженості цвинтаря.

– “Охоплення дітей шкільного віку вихованням і підготовкою до школи в дитячому садку “Ведмежатко”. ГО “Криничка” (село Добра Криниця, Миколаївська область). Проект дозволить забезпечити права 85 дітей сіл Добра Криниця й Родники на доступну й безоплатну дошкільну освіту. Для цього пропонується з залученням волонтерів здійснити частковий ремонт будівлі дитсадка з одночасним проведенням каналізації. До реалізації проекту буде залучено Доброкриничанську сільраду.

– “Передача на баланс ОСББ житлового будинку з прибудинковою територією”. ОСББ “Лад +” (Севастополь). Мета проекту полягає в передачі прибудинкової території та самого житлового будинку по вул. Софії Перовської, 55, що перебуває у власності Севастопольського відділення Фонду держмайна України, на баланс ОСББ, створеного мешканцями. До вирішення проблеми заплановано залучити юристів, фахівців у сфері ЖКГ, представників Нахімовської районної адміністрації, депутатів райради.

– “У школу – за правилами дорожнього руху”. МБФ “Здорові діти – майбутнє нації” (Севастополь). У межах проекту заплановано розробити та провести факультативний навчальний курс із правил дорожнього руху для 360 учнів загальноосвітньої школи №22 Севастополя. Курс буде розроблено з урахуванням прив’язки до конкретних маршрутів, по яких щодня ходять діти, а також їхніх вікових особливостей за участю методистів управління освіти й фахівців УДАІ Севастополя.

Контакти:
Фонд розвитку міста Миколаєва
frgn@ukrpost.ua

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: