Виправити помилку у прізвищі можна не тільки через суд

Олена Матвійчук, голова ГО "Центр Правової Допомоги", опублікувала на порталі "Правовий простір" статтю про юридичні колізії при виправленні прізвища, яке було записано помилково

Олена Матвійчук, голова ГО “Центр Правової Допомоги”, опублікувала на порталі “Правовий простір” статтю про юридичні колізії при виправленні прізвища, яке було записано помилково. Громадська організація координує роботу Центру правової інформації та консультацій у місті Ковель (Волинська область), який працює за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Виправити помилку у прізвищі можна не тільки через суд
Олена Матвійчук

Завдання юриста не лише вирішити проблему людини, яка звернулася за допомогою, але й запропонувати найпростіший та найменш витратний варіант захисту прав.

Про те, що розбіжність навіть у одній літері в написанні ім’я чи прізвища може дуже ускладнити оформлення документів, відомо майже всім. З цією проблемою стикнулася і пані Тетяна з Ковелю Волинської області, яка вирішила оформити на себе спадщину після смерті чоловіка. Щоб оформити спадок у Закарпатській області, вона мала підготувати правовстановлюючі документи на майно, щоб отримати Свідоцтво про спадщину. Але нотаріус відмовив жінці у видачі Свідоцтва у зв’язку з тим, що є розбіжності в написанні прізвища в Свідоцтві про смерть чоловіка з іншими документами, а саме: замість літери «и», помилково написана літера «і». Нотаріус рекомендував звернутись до суду про встановлення юридичного факту, що має юридичне значення, тобто виправити дану описку за рішенням суду.

Оскільки Тетяна у своєму житті жодного разу не стикалася з судовими справами, а грошей на оплату послуг юриста в неї не було, пенсіонерці здалося, що проблему їй вирішити не вдасться. Натомість на допомогу прийшли співробітники Центру правової інформації та консультації у Ковелі, створеного Волинською обласною громадською організацією «Центр Правової Допомоги» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». У травні 2013 року жінка прийшла в громадську приймальню та розповіла про свої негаразди.

Юридичний консультант Центру – Наталія Дуброва подала заяву до Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по місту Ковель реєстраційної служби Ковельського міського управління юстиції про виправлення помилки в написанні прізвища в Свідоцтві про смерть чоловіка пані Тетяни. 25 червня 2013 року жінці зателефонували з Ковельського РАЦСу та повідомили про задоволення її заяви. Пенсіонерці запропонували в зручний для неї та для установи час прийти і особисто забрати документ.

Таким чином, до суду справа не дійшла, чим пані Тетяна залишилась дуже задоволена. Адже, якщо б юрист обрав шлях звернення до суду, то ця процедура потягнула б за собою витрати по сплаті судового збору та зайняла більше часу й нервів на відвідування судових засідань.

Контакти:
ГО “Центр Правової Допомоги”
(03352) 7 39 92
legal_aid@ua.fm

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: