Відповіді на запитання щодо конкурсів програми “Права людини і правосуддя”

У березні 2024 року Міжнародний фонд “Відродження” оголосив два конкурси на підтримку організацій, які діють на захист прав людини, відстоюють принципи демократії та верховенства права, стандарти прав людини, відповідно до вимог ЄС та Ради Європи, а також допомагають постраждалим внаслідок бойових дій, фіксують, документують, архівують події війни. 

Останній термін подання проєктних пропозицій на обидва конкурси – 25 квітня 2024 року (15:00 за київським часом).

Оголошення результатів конкурсу – до 20 травня 2024 року. 

Термін реалізації проєктів – до 12 місяців.

Розмір гранту на проєктну діяльність може складати від 1 до 4 млн. грн. 

Ознайомитись з умовами конкурсів, їх метою, тематичними пріоритетами кожного з них та вимогами до аплікантів можна у відповідних конкурсних оголошеннях:

Важливо. Уважно ознайомтесь з текстами конкурсних оголошень, а подаючи проєкт на розгляд через систему е-конкурсів Міжнародного фонду “Відродження” перевірте назву конкурсу, на який ви подаєте проєкт.

На основі презентації конкурсів ми підготували відповіді на найпоширеніші запитання щодо умов участі, можливих тем і завдань проєктів та вимог до організацій, які беруть участь у конкурсі. Також ось тут можна переглянути загальні поради для тих, хто готує проєктну пропозицію.

Також звертаємо увагу, що рішення про підтримку проєктів, бюджет яких становить до 50 000 доларів США, приймає Експертна Рада програми. Бюджети проєктів, що перевищує даний поріг йде на додатковий розгляд Правлінню Міжнародному фонду “Відродження”.  Більш детально про прийняття рішення щодо підтримки ви знайдете за посиланням

Чи можуть подаватися на конкурс організації, які зареєстровані на тимчасово непідконтрольних уряду України територіях? 

Ми розуміємо, що в умовах продовження бойових дій статус підконтрольних територій може швидко змінюватися. Тому ми рекомендуємо, перш ніж подавати проєкт на будь-який з двох конкурсів, перереєструвати вашу організацію, або залучити партнерську ГО, яка зареєстрована на підконтрольних територіях і буде юридичним виконавцем проєкту. В протилежному випадку можуть виникнути перепони зі сторони банківської системи, щодо обмеження платіжних операцій. 

Чи може подаватись на конкурс організація, яка не має грантової історії, але має досвід правозахисної діяльності?

Ми не вимагаємо в цьому конкурсі грантової історії та не ставимо ніяких обмежень щодо тривалості діяльності організації. Головне, щоб проєкт відповідав умовам конкурсу, бюджет проєкту був реалістичним, а у проєктній пропозиції був описаний попередній досвід роботи організації у темах, яких стосується конкурс.

Хто НЕ МОЖЕ брати участь у конкурсі? 

З основним переліком загальних критеріїв щодо учасників конкурсів, які проводить Фонд “Відродження”, можна ознайомитись у цьому відео. 

Конкурс не передбачає надання підтримки суб’єктам господарювання, які мають на меті отримання прибутку (зокрема, фізичним особам-підприємцям), державним та комунальним підприємствам та установам, політичним партіям, органам державної влади, органам місцевого самоврядування, релігійним організаціям та приватним (фізичним) особам.

Чи може одна організація подати дві проєктні пропозиції на різні конкурси, або подавати більш ніж один проєкт на конкурс загалом?

Так. Організація може подати два проєкти на окремі конкурси, або більш ніж одну проєктну пропозицію на один конкурс. Головне, щоб усі проєкти відповідали технічним та тематичним умовам конкурсу, на який подаються. 

З іншого боку, ми завжди рекомендуємо сконцентруватись на одному конкурсі та одному проєкті, аби підготувати максимально якісну заявку.

Чи може організація подаватись на новий конкурс, якщо вона ще не відзвітувала за попередній?

Так, перешкоди для подачі заявки на новий конкурс відсутні.

Чи припустимо в рамках проєктної діяльності, за результатами документування злочинів рф, створення мультимедіальних публікацій та фотовиставок, спрямованих до закордонного глядача?

Так, така можливість існує. Проте важливо уважно розглянути, які пріоритети конкурсу найбільш відповідають цій діяльності та як вона логічно впишеться у контекст.  

Чи може претендувати на підтримку медійний проєкт та/або  створення аудіовізуальних продуктів, повʼязаних з тематичними пріоритетами конкурсів?

Обидва конкурси не мають серед пріоритетів створення медійних продуктів як самостійної мети. Однак, ми не виключаємо можливість їх використання, якщо це допоможе в реалізації одного чи декількох пріоритетів, визначених конкурсом на який подається проєкт. Якщо ви зможете включити таку діяльність у свій проєкт та аргументувати її потребу таким чином, щоб це було переконливим для Експертної Ради програми – підтримка можлива.

Чи можуть бути підтримані проєкти, спрямовані на захист прав військовослужбовців або проєкти у сфері воєнної юстиції?

Подавати проєктну пропозицію на обидва конкурси можуть усі, хто відповідає загальним технічним вимогам. Можливість підтримки таких проєктів – спрямованих на захист військових або у сфері воєнної юстиції –  залежить від їх контексту та формату. Військовослужбовці також громадяни, а військова служба хоч і передбачає обмеження, не скасовує права людини. Тому у конкурсах, що стосуються прав людини, може бути місце для таких ініціатив.

Проте успішність проєктної пропозиції залежить від якості визначення цільової аудиторії та формулювання проблеми й обраного формату рішень для її розвʼязання. Актуальність проблеми та реалістичність заходів будуть мати вирішальне значення при оцінюванні.

Які напрямки юридичної роботи передбачені за конкурсами?

У цих двох конкурсах ми не визначаємо напрямків юридичної роботи – це залежить від того, як побудована робота організації, які саме пріоритети вона ставить перед собою, які категорії постраждалих від війни охоплені вашою діяльністю тощо.

Чи можливо включати в бюджет проєкту витрати на оплату сторонніх фахівців, оренду приміщень тощо? 

Так, це допускається, якщо це пов’язано з метою проєкту. Також звертаємо увагу, що бюджет проєкту може бути підтриманий зі всіма статтями витрат, а може бути підтриманий в скороченому вигляді. У другому випадку організація буде заздалегідь повідомлена про рішення Експертної Ради підтримати проєкт зі скороченням бюджету.

На що НЕ МОЖУТЬ бути витрачені кошти в рамках проєкту? 

Неприйнятними вважатимуться витрати на:

  • підготовку проєктної пропозиції для участі в конкурсі;
  • створення та реєстрацію організації;
  • сплату боргів;
  • відшкодування витрат, пов’язаних із коливанням валютного курсу;
  • надання прямої фіскальної підтримки державним органам влади;
  • політичну діяльність чи релігійну пропаганду;
  • діяльність, що веде до прямої або опосередкованої дискримінації будь-яких соціальних верств;
  • проєкти, спрямованими на отримання прибутку від діяльності;
  • будівництво або ремонтні роботи;
  • закупівлю гуманітарної допомоги та/або військового обладнання 
  • закупівлю транспортних засобів та/або предметів розкоші та відповідних послуг;
  • надання фінансової допомоги третім організаціям (регрантинг).

Чи є вимоги щодо оформлення персоналу організації? 

Міжнародний фонд “Відродження” запровадив вимоги щодо працевлаштування керівників організацій, керівників проєктів та головних бухгалтерів / бухгалтерів проєктів за трудовим договором. Ці вимоги розповсюджуються на проєкти, що дорівнюють або перевищують гривневий еквівалент 20 000 євро (за курсом НБУ). 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: