В липні 2024-го року Міжнародний фонд «Відродження» оголосив конкурс «Нові горизонти глобальної України: розвиток співпраці з країнами Азії, Близького Сходу, Африки і Латинської Америки». Конкурс спрямований на підтримку зусиль вітчизняних країнознавців, філологів, політологів, комунікаційників, журналістів, зацікавленого бізнесу, діаспори і експатів з вивчення, побудови зв’язків та спільних дій з партнерами з країн Азії, Близького Сходу, Африки і Латинської Америки.
- Дедлайн проєктних пропозицій – 10 вересня 2024 року (15:00 за київським часом).
- Оголошення результатів конкурсу – до 30 жовтня 2024 року.
- Розмір гранту може складати до 3 200 000 гривень.
Це — перший подібний конкурс Фонду, який охоплює таку велику географію. Тому ми підготували відповіді на поширені питання, щоб вам було легше розібратися з усіма аспектами участі у ньому.
Чи є конкретні географічні пріоритети?
Фонд у рамках цього конкурсу не визначає окремих географічних пріоритетів, тобто конкурс стосується всіх країн та регіонів Африки, Близького Сходу, Азії та Латинської Америки. Однак ми просимо вказати ваш вибір географічних пріоритетів і мотивацію (як для України, так і для вас персонально) такого вибору, тобто того чи іншого географічного фокусу вашої пропозиції на конкурс. Обґрунтованість цієї мотивації є одним з критеріїв відбору проєктів. Щодо кількості країн немає обмежень — це може бути і одна країна, і кілька країн регіону, чи кілька країн з різних регіонів — головне, щоб вибір цих країн був достатньо обґрунтованим.
Якою має бути тематика проєктів?
Ми зазначаємо в оголошенні цілі конкурсу, які дозволяють пропонувати різноманітну тематику проектів — тобто, Ви самостійно визначаєте (і обгрунтовуєте) її у своїй пропозиції. Нам важливо бачити, що, визначаючи тематику, ви враховуєте унікальні географічні та національні контексти відповідної країни.
Хто може бути учасниками конкурсу?
Всі організації громадянського суспільства: громадські організації, фонди, товариства, асоціації, що зареєстровані як неприбуткові чи благодійні відповідно до українського законодавства.
Які форми діяльності можливі в рамках проєкту?
Це може бути проведення досліджень, підготовка аналітичних матеріалів, створення контенту, організація поїздок, проведення публічних заходів, участь у міжнародних форумах закордоном, організація експертних діалогів, адвокаційних зустрічей, публікацій у медіа, навчальних курсів, виставок тощо. Цей перелік не є вичерпним, ви можете запропонувати інші активності, які будуть доцільними в рамках вашого проєкту.
Чи обов’язковою є співпраця з закордонними партнерами?
Ця умова не є обов’язковою для всіх проєктів, але дуже бажана. Наявність іноземних партнерів буде важливим критерієм при відборі проєктів. Якщо у вас є попередні контакти в обраному регіоні, які ще не переросли в повноцінні партнерства, то це теж варто зазначити в аплікаційній формі.
Чи можливе додатково залучення інших донорів до проєкту?
Так, залучення інших донорів вітається. Якщо ваш проєкт має або матиме співфінансування, обовʼязково зазначте це в аплікаційні формі та деталізованому бюджеті проєкту.
Чи може подаватися консорціум організацій?
Так. Щоб подати проєкт від консорціуму потрібно обрати одну організацію, яка буде безпосереднім виконавцем проєкту, а в аплікаційній формі зазначити інших партнерів. При цьому важливо враховувати, що незалежно від кількості організацій, що входять до обʼєднання, максимальний розмір гранту – 3,2 млн гривень – не збільшуватиметься пропорційно до кількості партнерів. Свої окремі, але пов’язані між собою проєкти можуть подати і кілька учасників консорціуму — у такому випадку, ми беремо це до уваги, але рішення по кожному з таких проєктів ми будемо ухвалювати окремо, тобто треба розуміти, що зовсім не обов’язково вони будуть однаковими.
Чи можна залучати до проєкту експертів та виконавців з-за кордону?
Так, проте важливо враховувати, що оплата їх праці здійснюється відповідно до законодавства України.
Чи може діяльність в межах проєкту відбуватися в Україні?
Так, звичайно. Однак це не виключає діяльність — як організації, так і її партнерів — за кордоном. Дизайн проєкту, формати та змістовне наповнення, а також географія діяльності має відповідати цілепокладанню проєкту.
Чи може одна організація подати декілька заявок на проєкти в різних регіонах?
Так, але ми зможемо підтримати лише одну заявку від однієї організації. Якщо ви хочете охопити більшу кількість країн одним проєктом, то можете також подати його від консорціуму або тимчасово обʼєднатись з іншими партнерськими організаціями і подати спільний проєкт.
Чи можуть подаватися організації української діаспори?
Якщо організації діаспори зареєстровані за кордоном, то вони можуть виступати лише як партнери. Безпосереднім виконавцем проєкту має бути організація, зареєстрована на території України (на підконтрольних територіях), відповідно до українського законодавства.
Чи можуть організації-переможці конкурсу розраховувати на допомогу Фонду у налагоджені контактів з країнами, що входять до географії конкурсу?
Так, ми намагаємося допомагати нашим грантерам, зокрема й через мережу Фундацій Відкритого Суспільства (Open Society Foundations), до якої входить Міжнародний фонд “Відродження”. Робота мережі охоплює понад 120 країн.