Відеоблог: Калі Траш. Відновлення історичної пам’яті

23 вересня до 75-х роковин трагедії у Бабиному Яру відкрито пам’ятник «Ромська кибитка». У пам'ять про розстріляних тут у 1941 році п’ять ромських таборів.

23 вересня до 75-х роковин трагедії у Бабиному Яру відкрито пам’ятник «Ромська кибитка». У пам’ять про розстріляних тут у 1941 році п’ять ромських таборів.

Ідею столичної ромської громади увічнити ті страшні події втілив ще у 1998 році всесвітньо відомий український скульптор ромсько-польського походження Анатолій Ігнащенко. Тоді на київському заводі «Ленінська кузня» з корабельної сталі виготовили пам’ятник у вигляді ромської кибитки, увінчаної квітами та прошитої кулями. Автор назвав свою роботу «Чорний жах» або «Калі Траш» (Kali Tras) – геноцид ромів у роки Другої світової війни.

Але розстріляній ромській кибитці не знайшлося місця поруч із єврейською Мінорою. 18 років вона простояла на шістдесятиметровій скелі над Смотричем у Кам’янці-Подільському. І тільки тепер постала у Бабиному Яру.

Про важливість відновлення історичної пам’яті і неповторення помилок минулого – у відеокоментарі директора Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження» Ольги Жмурко.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: