Відеоблог: Декриміналізація секс-роботи – передусім питання громадського здоров’я

17 грудня – у міжнародний день подолання насильства по відношенню до секс-працівників, який Україна відзначає дев’ятий рік поспіль, – активісти всеукраїнської громадської організації «Ліга Легалайф» вимагали під стінами МВС скасувати відповідальність за добровільну секс-роботу повнолітніх людей. Акція пройшла за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

17 грудня у міжнародний день подолання насильства по відношенню до секс-працівників, який Україна відзначає дев’ятий рік поспіль, активісти всеукраїнської громадської організації «Ліга Легалайф» вимагали під стінами МВС скасувати відповідальність за добровільну секс-роботу повнолітніх людей. Акція пройшла за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Громадські активісти наголошували, що декриміналізація секс-послуг – це не їх легалізація. Йдеться не про законодавче врегулювання секс-бізнесу, а про відміну покарання для людей, які добровільно виконують секс-роботу.

Сьогодні за таку діяльність стаття 181 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає покарання від попередження до  накладення штрафу у розмірі до 15-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За твердженнями учасників акції, цю ситуацію часто використовують самі правоохоронці, котрі шантажують і залякують секс-працівниць, які не можуть ефективно захистити свої права.

Окрім того, такі репресивні заходи не лише провокують системні випадки порушення прав людини, а й украй негативно впливають на громадське здоров’я.

Як саме – у відеокоментарі менеджера програмної ініціативи «Громадське здоров’я» МФ «Відродження» Олени Кучерук.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: