Відбулася зустріч представників Громадянської Асамблеї України з секретарем РНБО Раїсою Богатирьовою

12 листопада 2008 року на запрошення Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Раїси Богатирьової відбулася зустріч із представниками Громадянської Асамблеї України (ГАУ). В ході зустрічі обговорювались питання суспільно-політичної кризи як загрози національній безпеці України, децентралізації влади, зміни виборчого законодавства, необхідності впровадження Конституційної Асамблеї, прозорості фінансування політичних сил, створення реєстру виборців, механізмів консультування влади з громадськістю, стратегічних орієнтирів розвитку країни.  

12 листопада 2008 року на запрошення Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Раїси Богатирьової відбулася зустріч із представниками Громадянської Асамблеї України (ГАУ).

В ході зустрічі обговорювались питання суспільно-політичної кризи як загрози національній безпеці України, децентралізації влади, зміни виборчого законодавства, необхідності впровадження Конституційної Асамблеї, прозорості фінансування політичних сил, створення реєстру виборців, механізмів консультування влади з громадськістю, стратегічних орієнтирів розвитку країни.

Зі своєї сторони, представники Громадянської Асамблеї України наголосили, що чинне виборче законодавство, де-факто позбавляє абсолютну більшість громадян активного виборчого права і суттєво обмежує практичну реалізацію пасивного виборчого права. Результатом цього стає відчуження влади від народу, дезорганізація і розпад державного механізму, підміна верховенства права політичною, а точніше, клановою доцільністю та правом сильного, системні порушення людських прав і громадянських свобод. ГАУ ще в липні 2007 року попереджала, що будь-які дострокові вибори без зміни Конституції, без встановлення чітких правил та рамок політичної діяльності, які поділятимуться як громадянами, так і політиками, не зможуть бути засобом виходу з кризи. Саме тому ГАУ наполягає на необхідності внесення термінових змін до виборчого законодавства,  які передбачатимуть запровадження “відкритих” регіональних виборчих списків з преференціями на виборах до Верховної Ради та мажоритарної системи до органів місцевого самоврядування та здійснити докорінну конституційну реформу шляхом реалізації установчої влади громадян через ухвалення нової Конституції України спеціальним органом установчої влади — Конституційною  Асамблеєю.

Представники ГАУ підтвердили намір скликання Надзвичайної Громадянської Асамблеї України у грудні 2008 року, яка розгляне звіти про реальну діяльність політичних сил щодо їхніх обіцянок виборцям, а також шляхи та способи подолання глибокої суспільно-політичної кризи в Україні та запросили Раїсу Богатирьову взяти участь.

Підсумовуючи обговорення, Секретар РНБО України Раїса Богатирьова привітала своєчасність проведення Надзвичайної Громадянської Асамблеї України, як одного з дієвих механізмів вироблення та публічного обговорення позицій громадянського суспільства щодо конституційного та виборчого процесів, оголошення вимог до чинних політиків і політичних сил в умовах зовнішніх і внутрішніх небезпек.

Раїса Богатирьова наголосила, що Рада національної безпеки і оборони України за визначенням є майданчиком для вироблення консолідованих рішень і готова не лише почути голос громадськості, а й тісно співпрацювати з інституціями громадянського суспільства для спільного знаходження шляхів подолання кризи.

Учасники зустрічі підкреслили важливість подібних зустрічей у майбутньому як можливість відкритого діалогу влади із громадськістю задля вироблення спільних позицій.

Від ГАУ у зустрічі брали участь: Архипська Олеся, Міжнародний фонд “Відродження” (м.Київ), Букалов Олександр, “Донецький Меморіал” (м.Донецьк), Гарбар Віктор, ГІМЦ “Всесвіт” — Альянс “Майдан” (м.Харків), Голубовська Ганна, ВЕГО “МАМА-86” (м.Київ), Горбач Володимир, Громадський Конституційний Комітет (м.Київ), Зубко Ігор, Благодійний Фонд “Оберіг” (м.Запоріжжя), Калітвенцев Дмитро, Громадський форум Луганщини (м.Луганськ), Когут Ігор, Українська школа політичних студій, Лабораторія законодавчих ініціатив (м.Київ), Коробко Микола, Криворізьке міське об’єднання ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка” (м.Кривий Ріг), Новосад Олександр, “Асоціація молодих політологів і політиків” (м.Луцьк), Пінчук Анатолій, Громадський форум України (м.Київ), Резніков Юрій, Громадська рада при Хмельницькій ОДА (м.Хмельницький), Рєпін Валерій, Харківська обласна організація профспілки підприємців (м.Харків), Ханас Володимир, Адаптаційний чоловічий центр (м.Тернопіль) та Когут Андрій, секретар ГАУ (м.Київ).

* * *

Громадянська Асамблея України – це ініціатива 2007 року з метою  створення регіональних та національного майданчику для вироблення та публічного обговорення позицій громадянського суспільства щодо стратегічних проблем українського суспільства. В роботі ГАУ протягом 2007-2008 років беруть участь понад 400 представників провідних громадських організацій України.

Організаційну та фінансову підтримку діяльності Громадянської Асамблеї України надає Міжнародний фонд “Відродження”.

 Контакти: Андрій Когут
Секретар Оргкомітету Громадянської Асамблеї України
Тел.: +38 063 617 97 05
E-mail: kohut@irf.kiev.ua

 

Христина Басілія, менеджер зі зв’язків з громадськістю
тел: +380 (44) 461 97 09 | факс: +380 (44) 486 76 29
eлектронна пошта: basiliya@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, вул. Артема, 46, кім.1

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: