Від Угоди про асоціацію аграрії очікують зростання якості продукції та продуктивності праці

У селищі Козелець відбувся круглий стіл

Аграрії Чернігівщини очікують від Угоди про асоціацію з ЄС поліпшення якості продукції та зростання продуктивності праці. Про це вони розповіли 27 березня під час круглого столу в селищі Козелець, який провів Сіверський інститут регіональних досліджень спільно з Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації за підтримки Європейської програмної ініціативи Міжнародного фонду “Відродження”.

“У європейських країнах діє принцип суворої відповідальності виробника за якість виробленої ним продукції”, – зазначив експерт Михайло Селінний. Це стимулює виробничу дисципліну.

Проблематичними для агропромислового сектору України поки що є питання механізації виробничих процесів, відсутності кваліфікованих кадрів у сільській місцевості, високої собівартості сільськогосподарської продукції та її низької якості, недотримання сівозміни тощо. Все це може стати на заваді успішній реалізації положень Угоди про асоціацію з ЄС в агропромисловій сфері. Крім того, побоювання представників домогосподарств і виробників продукції викликали питання конкурентоспроможності української продукції у країнах ЄС, а також частка домогосподарств.

Водночас, серед позитивних змін було названо можливість розвитку аграрного туризму й органічного землеробства, зростання якості сільськогосподарської продукції, забезпечення працездатного населення новими робочими місцями.

Контакти:
Сіверський інститут регіональних досліджень
Людмила Чабак
(0462) 676 052
siverian@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: