“Вибори 2004: громадянські права та обов’язки держави”

11 листопада у конференц-залі готелю "Національний" відбувся круглий стіл на тему: "Вибори 2004: громадянські права та обов'язки держави".

11 листопада у конференц-залі готелю “Національний” відбувся круглий стіл на тему: “Вибори 2004: громадянські права та обов’язки держави” за участі провідних фахівців у галузі права, представників виборчих штабів кандидатів у президенти України, представників органів державної влади, міжнародних спостерігачів, дипломатичних представництв. .

Мета круглого столу полягала в обговоренні ситуації щодо дотримання в Україні прав людини та виконання органами державної влади своїх зобов’язань, визначених законом, під час проведення президентських виборів. Були обговорені такі питання:

  1. Реалізація права громадян на участь у формуванні органів державної влади шляхом обрання Президента України.
  2. Конституційна, цивільно-правова, адміністративна та кримінальна відповідальності за порушення виборчого законодавства і можливості їх застосування.
  3. Дії правоохоронних органів по забезпеченню правопорядку в період виборчої кампанії.
  4. Свобода мирних зібрань та її обмеження.

На засіданні круглого столу виступили Євген Бистрицький, виконавчий директор Міжнародного фонду “Відродження”, Микола Мельник, голова Програмної ради програми МФВ “Верховенство права”, народні депутати України Володимир Стретович та Сергій Головатий, представники Української Гельсінкської спілки з прав людини, Інституту “Республіка”, Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, юридичної громадськості та дипломатичних представництв.

Учасники круглого столу висловили глибоку стурбованість порушеннями міжнародних стандартів вільних і справедливих виборів в Україні, використанням дій міліції проти осіб та організацій, що підтримують опозицію, забороною проведення зустрічей виборців з кандидатами в президенти, чисельними фактами тиску адміністративного ресурсу на виборців, необ”єктивним та упередженим висвітленням програм кандидатів від опозиції.

Було відзначено, що незважаючи на численні заяви від іноземних урядів, міжнародних організацій, українських і міжнародних правозахисних організацій, українська влада обрала шлях на не реагування на порушення прав людини та міжнародних зобов”язань. Саме тому вибори мають ризик досягти такого результату, що не матиме обов”язкової легітимности і який в подальшому призведе до значної затримки розвитку України до справжньої демократії і суспільства, що грунтується на верховенстві права.

Олександр Беца, директор програми “Верховенство права”
тел: +380 (44) 461 97 09 | факс: +380 (44) 486 76 29
eлектронна пошта: betsa@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, вул. Артема, 44, кім. 4

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: