В Ужгороді ромська родина вдочерила дівчинку

На порталі "Правовий простір" опубліковано матеріал Оксани Пастух про те, які ромській родині допомогли вдочерити дитину

На порталі “Правовий простір” опубліковано матеріал Оксани Пастух про те, які ромській родині допомогли вдочерити дитину. Допомогу сім’ї надав Центр правової інформації та консультацій в Ужгороді, роботу якого координує Карпатське агентство прав людини “Вестед”, Товариство ромів Закарпаття “Рома” й ГО “Романі черхень” за підтримки Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду “Відродження”.

В Ужгороді ромська родина вдочерила дівчинку
Оксана Пастух

Часто ромів звинувачують у тому, що вони залишають своїх дітей на ласку долі, не піклуються про них. Люди залюбки вірять у такі стереотипи, не вдаючись до аналізу реальної ситуації з сирітством. Більше того, інформація про те, що ромська родина всиновила дитину, викликає здивування. Але такі випадки є, вони не поодинокі. Як приклад, ромська родина Маличік* з Ужгороду, яка вже тривалий час проживає разом і не має власних дітей, тому вирішила вдочерити дівчинку.

Супровід цієї справи здійснювали юристи Ужгородського Центру правової інформації та консультацій, створеного за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» трьома громадськими організаціями. Разом з родиною юристи зібрали всі необхідні документи, а це загалом аж 34 довідки, декілька витягів та інших паперів. На це пішов майже рік життя. Цілеспрямованість родини вражає, бо не кожен витримає таку бюрократичну процедуру. Нарешті юристи Центру підготували заяву про усиновлення дитини до Свалявського районного суду.

Судове засідання було призначене на кінець лютого 2014 року. Розглядав справу заступник голови Свалявського районного суду. Серед присутніх були представник служби у справах дітей Свалявської РДА, юрист Обласного будинку дитини та, власне, майбутня мама. Оскільки рішення про усиновлення відносяться до справ окремого провадження і передбачають закритий характер засідання, то більше нікого до процесу не допустили. В ході 15-хвилинного засідання суд виніс позитивне рішення – дозволив усиновити маленьку дівчинку. Як зауважив суддя, це одна з небагатьох справ, рішенням якої задоволені всі сторони судового процесу.

Оскільки мама проживає в місті Ужгород, суд зобов’язав відділ державної реєстрації актів цивільного стану Ужгородського міськрайонного управління юстиції Закарпатської області внести відповідні зміни в актовий запис про народження дитини.

Рішення суду та вісім його копій Ілона Маличік* забрала 11 березня 2014 року. Після нетривалої процедури оформлення видачі дитини з дитячого будинку (встигли оббігати місцеву службу у справах дітей при РДА, службу соціального захисту, банк та власне дитячий будинок), вже по обіді щаслива мама разом зі своєю донечкою були вже вдома. Досить швидко міський ужгородський ЗАГС видав і «свіже» свідоцтво про народження із вказаними змінами.

Зараз щасливі батьки звикають до нового режиму життя та не можуть нарадуватися посмішкам маленької.

*Імена та прізвища героїв змінено з етичних міркувань

Контакти:
ГО “Романі черхень”
romani-cher@mail.ru

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: